Chcą latać z Poznania

Chcą latać z Poznania Stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania” zainaugurowało akcję społeczną pt. „Chcemy latać z Poznania”. Jej celem jest uświadomienie decydentom (lotniska, miasta, województwa), iż obecny stan, jaki panuje na poznańskiej Ławicy, dłużej trwać nie może. Stowarzyszenie chce wywrzeć nacisk na władze, aby z większym zaangażowaniem podeszły do tematu rozwoju...
08/05/2006 11:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Piotr 2006-05-15 13:03   
gosc_Piotr - Profil gosc_Piotr
@Bavok

fanatycy z Poznania podrawiają;
hihi
bavok 2006-05-15 11:39   
bavok - Profil bavok
Do gosc_PB: Zle mnie zrozumiales. Tego typu akcje moga jedynie zwrocic uwage na Ławice potencjalnym ceo roznych linii lotniczych. Ale po przeanalizowaniu i ewentualnemu uruchomieniu polaczenia na jeden sezon to dane polaczenie znika. Taka jest prawda, latac to lataja caly czas linie tradycyjne bo zarabiaja na dowozeniu pasazerow na dalsze loty. Wiec akcaj ta to typowe zebranie o linie bo "inni maja, a my nie mamy"

Do Katka: Nie wiem o co Ci chodzi, nie jestem za zadnym lotniskiem w kraju, pare lat mieszkalem w Gdanksu, pare w Poznaniu, teraz mnie praca sciagnela do Katowic, wiec mowa o tym ze mam ulubione lotnisko jest twoja fantazja. Tak mam ulubione lotnisko, tylko ze daleko na wschod i nazywa sie Dubai :)

Do masaj i robinson: marzyc kazdy moze bo to nic nie kosztuje, ale niestety marzeniami linie nie oplaca swojej dzialalnosci jesli beda miec LF na poziomie 30%.

Moze fanatykow Poznanskiej Ławicy to wkurzac, ale takie sa realia tego biznesu :|
gosc_masaj 2006-05-15 10:25   
gosc_masaj - Profil gosc_masaj
Dopuki Polska nie bedzie "hubem", Poznan powinien miec polaczenia bezposrednie z lotniskami zachodnimi, obslugiwane przez linie tradycyjne. To jest poprostu mus!
gosc_robin 2006-05-14 20:06   
gosc_robin - Profil gosc_robin
Poznan musi sie rozwijac, konieczne polaczenia nie tylko tanich ale tez tradycyjnych linii lotniczych do Zurichu, Amsterdamu, Rzymu, Aten.
gosc_khe 2006-05-14 10:56   
gosc_khe - Profil gosc_khe
Pomysł na akcję jest świetny, napewno będą efekty.
katka 2006-05-14 09:43   
katka - Profil katka
bavok ogolnie jest przeciwko lotnisku w krakowie , poznaniu,warszawie itp. dla niego liczy sie lotnisko tylko w krakowie.swiadcza o tym jego kometarze na tym forum.
gosc_PB 2006-05-14 08:49   
gosc_PB - Profil gosc_PB
Na stronie zobacz link jest petycja, można ją pobrać i przesłać na stronę Stowarzyszenia.

@bavok,
z Twoich słów idzie wywnioskować, że nie akcja jest skazana na porażkę, lecz każde nowo połączenie oferowane z Poznania. To bardzo niemądre stwierdzenie moim zdaniem.
gosc_adam 2006-05-13 19:17   
gosc_adam - Profil gosc_adam
podpisuje sie za ta petycja 100%. estm z kanady ale urodzilem sie w p-niu. jak moge pomoc
katka 2006-05-12 01:29   
katka - Profil katka
ja uwazam ze lepiej jak poznianacy beda zostawiac pieniadze na wlasnym lotnisku a nie w berlinie.jak najbardziej jestem za ta akcja i zycze powodzenia.
katka 2006-05-12 01:26   
katka - Profil katka
ja sie z toba nie zgodze bavok ,lodz jest drugim co do wielkosci miastem w polsce i jest bardzo duza aglomeracja a jak malo ma polaczen.nawet nie tak dawno otwarty polaczenie lodz -dublin z centralwings jest zamykane.
bavok 2006-05-12 00:12   
bavok - Profil bavok
Ta inicjatywa jest skazana na porazke. Mozecie blagac linie lotnicze, zapewnic im super warunki, ale jak LF bedzie niski to polaczenie zniknie. Popatrzcie co takiego maja inne lotniska i miasta w Polsce czego nie ma Poznan. Wroclaw to taki tygrys gospodarczy Polski, region Katowic i Krakowa nie wspomne bo sami wiecie ile tutaj ludzi mieszka, jaki jest potencjalo turystyczno-gospodarczy. Gdansk to jedyne lotnisko w Polnocnej Polsce. Lepiej budujcie super szybkie polaczenie kolejowe do Berlina bo nic innego wam nie zostalo.
gosc_wojta 2006-05-11 21:38   
gosc_wojta - Profil gosc_wojta
Całkowicie zgadzam się z inicjatywą zwiększenia ilości lotów do innych miast Europy.Często korzystam z lotów do Irlandii i w tym celu jadę do Wrocławia , aż szkoda tychh pieniędzy dla Poznania,które lokowane są we Wrocławiu czi innych miastach,Dotyczy oczywiście niskokosztowych lotow
Życzę powodzenia w inicjatywie i nie mogę zrozumieć dlaczego władze Poznania nie chcą rozwoju Lawicy a co za tym idzie Poznania i regionu
Z pozdrowieniami
Wojtas
gosc_JN 2006-05-10 03:43   
gosc_JN - Profil gosc_JN
Podpisuje sie obiema rekami. Sam latam do Mediolanu kilkanascie razy w roku i zmuszony jestem jezdzic do Berlina czy Warszawy. A znam takich jak ja conajmniej kilku.
gosc_gosc 2006-05-09 17:25   
gosc_gosc - Profil gosc_gosc
Ludzie gdzie sie można podpisać chętnie machnę moją sygnaturę tam gdzie trzeba na rzecz zwiększenia ilości destynacji z Ławicy!!!!!!!!!!!!
gosc_PB 2006-05-09 12:07   
gosc_PB - Profil gosc_PB
Chris, najwyraźniej nie zrozumiałeś przesłania poprzednika, starosta ma na myśli wielkopolan latających z Warszawy, Katowic czy wspomnianego wcześniej Berlina. Robią tak nie dlatego, iż mają takie widzimisie, lecz dlatego, iż są do tego zmuszeni.
pzdr
chris 2006-05-09 11:17   
chris - Profil chris
Trzeba jeszcze doliczyć tych latających z Warszawy, Krakowa i Katowic ???? Chyba zartujesz kto z tychmiast pojedzie do Poznania aby gdzies leciec ? Czasy gdy na Easyjeta do Pragi czy Berlina sie oplacalo jechac raczej sie juz skonczyly...
gosc_artur 2006-05-09 11:00   
gosc_artur - Profil gosc_artur
no tak ale te 100tys z berlina nie da sie po prostu przeniesc do poznania bo nie ma tu takiej siatki zeby chcieli latac, a nie ma siatki bo nie ma az tylu chetnych. Nawet jak poznan bedzie mial duzo polaczen (dajmy na to 50) to berlin i tak bedzie mial zawsze wiecej i bedzie pewna grupa pasazerow ktora bedzie chciala leciec w miejsca ktorych POZ nie oferuje i sila rzeczy czesc ruchu zawsze bedzie szla przez Berlin. Bo to większe miasto jest
gosc_Janus 2006-05-09 06:53   
gosc_Janus - Profil gosc_Janus
Popieram! Ja też chcę latać z Poznania!
gosc_staro 2006-05-08 23:45   
gosc_staro - Profil gosc_staro
nie zgodzę sie z bavokiem!
jeśli co roku ponad 100 tysięcy poznaniaków lata z Berlina (a władze lotniska mówią nawet, że ta liczba wynosi 200 tysięcy) to jest to doskonały materiał na klientów portu lotniczego Poznań Ławica!
Trzeba jeszcze doliczyć tych latających z Warszawy, Krakowa i Katowic;
tego potencjału nie mozna dalej marnować!
poza tym sorry ale do Berlina jest tak czy siak daleko;
Śląsk/Małopolska ma obecnie 2 lotniska i zasięg ok. 8-9 milionów w promieniu 100 km;
nie widzę żadnego problemu w tym aby Ławica - jedyny port lotniczy w obrębie Poznania i w promieniu 100 km, zamieszkałym przez 4 miliony osób (gdański promień ma ok. 2,5 mln) nie miała mieć przyzwoitej siatki połączeń!

to nie jest tonięcie ale wypływanie!!! :)

pozdr
bavok 2006-05-08 23:10   
bavok - Profil bavok
Szczerze mowiac nie wierze ze akcaj ta przyniesie jaki kolwiek impuls do dzialan zarzadu Ławicy w celu przyciagniecia lcc. Dlaczego? Poniewaz sorki ze tak napisze, ale Poznan jest i bedzie pod wplywem Berlina i nie ma szans wiecej polaczen. Moze trafi sie sezonowo jakies polaczenie do Wloch, Grecji czy Hiszpani wykonwane by bylo przez W!ZZ lub RYR, ale nic poza tym. To nie Slask/Malopolska jest pare milionow mieszkancow czy Gdansk ktory jest w regionie jedynym portem lotniczym. Akcja taka mi troche przypomina powiedzonko....tonacy brzytwy sie chwyta...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy