Poznań: Spadek w grudniu o 3,8 proc.

Poznań: Spadek w grudniu o 3,8 proc. W grudniu 2013 port lotniczy Poznań-Ławica odprawił 76060 pasażerów, to 3,8 proc. mniej niż w grudniu 2012 roku.W zeszłym miesiącu nastąpił 2 proc. spadek ruchu w segmencie połączeń regularnych. Liczba odprawionych pasażerów wyniosła 72,6 tys.35 proc. spadek zanotowany został w segmencie lotów czarterowych. W grudniu 2013 Ławica odprawiła jedynie 2975 pasażerów tych...
28/01/2014 13:15   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
sauvi 2014-02-14 08:24   
sauvi - Profil sauvi
@grzegorzw: przy rezerwacji z takim duzym (albo z bardzo malym)wyprzedzeniem zawsze warto porownac oferte lowcostow z liniami tradycyjnymi - niejednokrotnie za mniejsze lub podobne pieniadze mozna miec lepsza usluge. Czasami najlepsze taryfy sa na niektorych wyszukiwarkach, choc moze sie to wydawac nielogiczne.
grzegorzw 2014-02-13 12:41   
grzegorzw - Profil grzegorzw
No to znowu zrobiłem błąd. Zawsze myślałem że w tanich liniach kupowanie z wyprzedzeniem jest korzystne dla klienta (chyba tak kiedyś było ?) Jednak czekanie do ostatniej chwili to trochę nerwy bo mam hotel a mogę nie mieć połączenia. Można powiedzieć że przepłaciłem za bezstresowe dotarcie na wypoczynek. Myślę że jak będzie więcej samodzielnych lotów to mniej błędów z mojej strony.
malin 2014-02-13 12:05   
malin - Profil malin
Za 1 osobę? To strasznie drogo. Ja kupowałem w zeszłym roku Wizza Poznań - Barcelona bilet powrotny 3 osoby dorosłe i jedno dziecko 3 lata (na własnym miejscu, więc jak dorosły) i jeden bagaż rejestrowany zapłaciłem około 1720 zł za wszystko. Bilet na koniec sierpnia, kupowany w marcu przez Wizzclub
marcowy 2014-02-13 11:43   
marcowy - Profil marcowy
za 1000 zł to byś sobie kupił LH. rada na przyszłość - tanie linie kupujemy najlepiej dwa miesiące przed odlotem - wtedy są statystycznie najtańsze. Z takim wyprzedzeniem LC czychają na klienta który boi się dłużej czekać - no i ceny z reguły są wysokie. Daj sobie spokój z kupowaniem czegokolwiek poza bagażem podręcznym jeżeli nie potrzebujesz rejestrowego - nawet miejsce w awaryjych mozna sobie zorganizowac za darmo - o ile jest w miarę niski LF.
grzegorzw 2014-02-13 11:33   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Czy leciał ktoś z Was liniami Wizzir. Mam bilet zarezerwowany do Barcelony ale dostałem już kilka maili z propozycjami co można dokupić. Na razie zdecydowałem się na dodatkowe miejsce pod nogi bo pamiętam że kiedyś jak LOT-em wracałem z Barcelony to było bardzo ciasno (jak dla mnie a mam tylko 160 cm wzrostu) szczęście że siedzenie nie było przy oknie i mogłem nogi wysunąć na przedsionek. Tak patrząc to te tanie linie już nie są takie tanie - bilet za ponad 1000 zł kupiony w lutym na wrzesień to drożyzna.
greg0303 2014-02-12 19:14   
greg0303 - Profil greg0303
@grzegorzw, Informacje o hotelu, wideo promocyjne (link do YouTube na stronie), mapka okolicy oraz pod mapką można wpisać miejsca z których chce się dotrzeć do hotelu:
zobacz link
grzegorzw 2014-02-12 18:55   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Dziękuję wszystkim za pomoc. Troszkę się naszukałem też i znalazłem trasę do hotelu Samba z dworca autobusowego w Lioret de Mar troszeczkę ponad kilometr więc taxi zbędne. Czyli już mogę spokojnie myśleć o drugiej samodzielnej podróży samolotem do wakacyjnej miejscowości
sauvi 2014-02-12 15:27   
sauvi - Profil sauvi
@malin: pociag jest wygodny glownie wowczas, gdy mamy przesiadke gdzies dalej. Autobus lotniskowy jezdzi czesciej (mam wrazenie), w bardziej centralne miejsce, no i sprzed samego terminalu.
malin 2014-02-12 15:13   
malin - Profil malin
Terminal 2 dla tanich linii ma łącznik do perony pociągu (wielki nadziemny łącznik korytarz zadaszony, wychodząc z terminala nie sposób nie zauważyć), którym dojedziesz do centrum Barlecony, a tam też na przesiadkę pociągami w dalszych kierunkach.
Autobusy chyba też jeżdzą (po wyjściu z terminala 2 trzeba iść w lewo), ale nie korzystałem.
grzegorzw 2014-02-12 13:52   
grzegorzw - Profil grzegorzw
Dodałem im jednego pasażera do statystyk. Lecę 10 września do ulubionej Barcelony i potem do Lioret de Mar. Co prawda wykupiłem imprezę w Neckermanie do którego mam zastrzeżenia bo ostatnio jak z nimi byłem (dojazd własny i też Hiszpania) to ograniczyli się tylko do zostawienia kartki że witają i gdzie mam dzwonić w razie problemów. Pewnie myślą że każdy przyjeżdża swoim samochodem i przez to sam sobie wycieczki organizuje. Dopisywałem się więc do innych biur na wycieczki lokalne. A teraz szukam jakieś info o lotnisku w Barcelonie Terminal 2 bo ostatnio na terminalu 1 byłem i błądziłem trochę aby znaleźć autobus na pl. Catalunia. Mam hotel Samba w Lioret de Mar - może ktoś był i wie jak z dworca autobusowego w Lioret do hotelu trafić bo zostaje mi chyba taxi ale po co przepłacać jak może jest blisko.
gosc_deb68 2014-02-07 14:39   
gosc_deb68 - Profil gosc_deb68
Otwarcie bazy FR w POZ to plany prezesa lotniska w Poznaniu a nie Ryanaira. Zobaczymy kto kogo poslucha. W ostatnim kwartale Ryanair zanotowal strate i ogranicza polaczania, a jesli otwiera nowe bazy, to skupia sie na miastach o duzych walorach turystycznych (Lizbona) lub solidnym biznesie (Bruksela). Zobaczymy za rok czy wedlug Ryanaira POZ tez nalezy do takich destynacji.
gosc_23216 2014-02-07 13:41   
gosc_23216 - Profil gosc_23216
W przyszłym roku powinny zacząć się wzrosty. FR planuje otworzyć w POZ bazę, W6 być może zbazuje drugi samolot:
zobacz link
gosc_bff17 2014-02-05 14:33   
gosc_bff17 - Profil gosc_bff17
@gosc_63231 to info o LH na B737 wisi na tym portalu od kilku dni. Poznań nadal notuje spadki i ciężko będzie odwrócić ten trend.
gosc_63231 2014-02-02 17:34   
gosc_63231 - Profil gosc_63231
Od jesieni LH będzie latała 2x dziennie z POZ do FRA na B737, zamiast CRJ.

Info od Latamy z POZnania :)
gosc_6e7b9 2014-01-30 12:32   
gosc_6e7b9 - Profil gosc_6e7b9
wczoraj w radiu merkury mądrował się prezes ławicy; po wysłuchaniu jego bzdur i argumentów dlaczego jest tak słabo( choc odniosłem wrażenie, że on tak wcale nie uważa),wcale mnie nie dziwi, że lotnisko idzie w dół. Cel wyznaczył: baza FR w 2015 i drugi samolot W6- no zobaczymy! Pozostałe osoby w studio, tzn przedstawiciele miasta, zarządu itp- jak dla mnie oderwani od rzeczywistości- Był też człowiek z "latamyzpoznania.pl"- i ich tam lekko konkretnymi danymi prostował
dexter 2014-01-30 03:47   
dexter - Profil dexter
@misiok - rozumiem mentalność Niemców, i nic do nich nie mam, szanuję. Chodziło mi tylko o to, że wybrałbym poprostu tańszą opcję, która nawet z dojazdem wyjdzie mnie o wiele mniej. I myślę, że wiele osób postąpiłoby podobnie. Na lotach do Australii, ceny które proponuje LH są naprawdę bardzo wysokie (a to jedyna jak narazie możliwość z POZ póki nie ma CS na Etihadzie). Ja nie rozumiem po co miałbym przepłacać 500 EUR, w imię czego? Przecież można te pieniążki lepiej wydać. To raczej byłoby trochę wyrzucenie pieniędzy, a nie tam wielki mi patriotyzm.
gosc_2061c 2014-01-29 19:12   
gosc_2061c - Profil gosc_2061c
Jasne Niemcy kupują niemieckie produkty: koszule Hugo Bossa, Ople Astry, VW caddy, Ciężarówki MAN produkowane w Polsce, Audi Q7, Porsche Cayenne, VW Touareg produkowane na Słowacji, ubrania Adidasa, Pumy produkowane w Wietnamie, Bangladeszu, Tajlandii. To wszystko Niemieckie flagowe produkty produkowane poza Niemcami wiec gdzie tu patriotyzm? Raczej sentyment
misiok 2014-01-29 18:07   
misiok - Profil misiok
dexter - zgodnie z Twoją logiką, życzę Ci aby branżę z której Ty masz dochód zdominowali np. Chińczycy i byś został bez dochodu. Wtedy może zrozumiesz mentalność Niemców i ich walki o swoje. Przepraszam za OT - już więcej nie będę :)
gosc_cffaa 2014-01-29 14:13   
gosc_cffaa - Profil gosc_cffaa
grzegorzw: słabo znasz mentalność Niemców. Oni nie kupują swojego ze względów patriotycznych nie patrząc na inne cechy. Oni wybierają to co niemieckie, bo od oseska są wychowywaniu w głębokim przekonaniu, że tylko to co wykonano w Niemczech jest najlepiej zrobione, najsolidniejsze i najnowocześniejsze na świecie, a reszta to chłam. A ściślej mówiąc tak były wychowywane pokolenia do ok. 15 lat temu (zresztą nie tylko w Niemczech). Obecnie młode pokolenie już tak nie podchodzi i nie ma takich uprzedzeń. W innych krajach jest podobnie. Sam znam Holendra, który swego czasu płakał nad unifikacją przepisów w UE, bo w Holandii to wszystko musi być super bezpieczne, a w innych krajach już nie i teraz Holendrzy będą mogli zginąć porażeni prądem przez pralkę czy lodówkę, bo Unia zliberalizuje im przepisy.
gosc_815c8 2014-01-29 12:43   
gosc_815c8 - Profil gosc_815c8
@gosc_5303e: jasne i wychodzi wtedy taniej niż podjechać PBusem za 2 zł do Berlina. ;) Niech ludzie z lotniska lepiej popracują nad ofertą i traktowaniem pasażerów a nie uparcie twierdzą, że są najlepsi a pasażer musi być do nich feudalnie przypisany.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy