Felieton: Pięć gwiazdek... na papierze

Felieton: Pięć gwiazdek... na papierze Pięć gwiazdek Qatar Airways? Na pewno nie za obsługę pasażerów w trakcie problemów z rezerwacją! Skasowane bilety, dopłaty, brak kontaktu - to wszystko spotkało Marka Stusa, który w felietonie opisuje swoje perypetie z Qatar Airways.  Gdyby zapytać przeciętnego pasażera o pierwsze skojarzenie z Qatar Airways, podejrzewam, że zdecydowana większość odpowie - "pięć...
30/04/2013 21:37   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
matimiko 2013-05-01 08:04   
matimiko - Profil matimiko
może kupili sobie te 5gwizdek? ;) Katar chyba na to stać ;)
(sorry, to mój czarny humor)
gosc_1d81e 2013-05-01 07:53   
gosc_1d81e - Profil gosc_1d81e
Ja mam zupełnie odwrotne doświadczenie z obsługą w QA - no, ale to było w Bangkoku ...
gosc_d995e 2013-05-01 00:33   
gosc_d995e - Profil gosc_d995e
Pasazerowie Qataru to glownie sila robocza z Azji w tranzycie oraz turysci ktorzy lapia super ceny, historie o diamentowych karach to chyba ktos wyssal z palca...te linie to nic innego jak marketing marketing marketing... to wszystko..a polaczki sie ciesza ze maja linie 5 gwiazdkowa....ahh polskie kompleksy!
gosc_e1836 2013-05-01 00:30   
gosc_e1836 - Profil gosc_e1836
cala prawda!!! brak slów na te linie....plus denny samolot na trasie do warszawy, i okropne lotnisko w Doha...
rafox 2013-04-30 23:03   
rafox - Profil rafox
Ja z QR jak do tej pory nie miałem żadnego problemu z kontaktem również nie było problemu. Jedynym sporym minusem QR jest lotnisko w DOH ale z tego co mi się wydaję to nowy terminal ma być otwarty w czerwcu robi spore wrażenie. QR ma świetny produkt najlepsze co do tej pory spotkało WAW.
gosc_7ff7e 2013-04-30 22:57   
gosc_7ff7e - Profil gosc_7ff7e
Nie wiem czego oczekiwaliście - większość pasażerów tej linii w razie jakichkolwiek komplikacji machnie diamentową kartą i nie przejmuje się kwotą 35 czy 800 EUR. Tamtejsza obsługa po prostu nie przywykła do roszczeniowej postawy Polaków, którzy spamują ich reklamacjami o takie pierdółki :D
gosc_3a6e0 2013-04-30 22:50   
gosc_3a6e0 - Profil gosc_3a6e0
p. Marku zgadzam się z Panem całkowicie, QR absolutnie nie zasługuguje na 5 gwiazdek; laciałem, a więc wiem, co mówię. Też złapałem w zeszłym roku okazję EY do KUL za 280 EUR i nikt mi jakoś scen z powodu zbyt taniego biletu nie robił, poleciałem i wszystko było w porządku. Z linii arabskich najlepsze doświadczenie mam z EK. Absolutnie odradzałbym podróże QR. Jak ktoś chce się gnieździć przez 6 godzin w ciasnym a321, to proszę bardzo, ale za tą samą cenę można polecieć wygodniej.
usuniety 2013-04-30 22:49   
usuniety - Profil usuniety
Oman Air, czyli pięciogwiazdkowiec w klasie biznes bardzo podobnie zachował się wobec mojego zakupu. Kupiłem bilet w klasie biznes z Frankfurtu do Kuala Lumpur za 480,63 euro. Otrzymałem bilet, wybrałem sobie miejsca w samolocie. Po tygodniu zareagowano podobnie jak w przypadku Pana Marka. Napisano do mnie, że rezerwacja jest skasowana, gdyż to był błąd techniczny, ale niczego mi nie zaproponowano oprócz zwrotu zapłaty. Kiedy powołałem się na przepisy unijne i niemieckie (bilet sprzedał Oman Air Niemcy) trzykrotnie "poszorowano" mnie zbywającym listem. Ja jednak nie zamierzam odpuścić, gdyż narusza to przepisy prawne. Właśnie rozpoczynam batalię reklamacyjną, a potem także europejskie postępowanie w sprawie drobnych roszczeń.
Coś te gwiazdki chyba przewróciły arabskim liniom w głowach...
PS. Alitalia bez zmrużenia okiem zrealizowała bilet Mediolan-Tokio-Rzym-Bari za 60.58 euro.
gosc_d6e38 2013-04-30 22:44   
gosc_d6e38 - Profil gosc_d6e38
Lecieliśmy Qatarem bez problemów w grudniu (pierwsze rejsy z Wawki) i nawet hotel był gratis pomiędzy połączeniami powyżej 9-ciu godzin .... czyżby wobec faktu popytu obniżyli standard ?
gosc_f3a6a 2013-04-30 22:40   
gosc_f3a6a - Profil gosc_f3a6a
A LOT może lepszy od kataru ?
Na pewno nie każda firma lotnicza ma swoje minusy i plusy nikt nie jest idealny nawet nie chciało się opisać całą historię do końca jak się zakończyła
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy