Przewodnik - Bejrut (Liban)

Bejrut to stolica Libanu, nazywana też Paryżem Wschodu. Miasto zachwyci miłośników poszukiwania kulturowych różnic oraz niezapomnianych turystycznych wrażeń, a także amatorów życia nocnego, którzy do rana mogą bawić się przy dźwiękach egzotycznej muzyki. Na podróżnych czeka słynna libańska kuchnia, gościnni mieszkańcy, a także miejski gwar stolicy, w której mieszają się klimaty orientu i zachodniego świata.

Bejrut zbiera w ostatnich latach entuzjastyczne recenzje. W 2009 roku został wybrany przez New York Times numerem 1. w rankingu miejsc, które trzeba zobaczyć. Podobną opinię wystawił miastu najpopularniejszy przewodnik turystyczny Lonely Planet.

Liban to świetne miejsce dla wymagających podróżników – zajęcie znajdą tu dla siebie wielbiciele zwiedzania i pieszych wędrówek, nurkowania, a nawet narciarstwa. To niewielkie państwo mieści w sobie ruiny starożytnych miast i posiadłości, islamską architekturę, nowoczesne miasta oraz piękne plaże.

Do ważniejszych zabytków Bejrutu należą ruiny budowli rzymskich (forum, bazylikaz kolumnami, termy), meczety m.in. meczet Omara z XIII w., katedra grecko-katolicka, katedra prawosławna, pałace m.in. Bajt ad-Diu, rezydencja z XIX w. oraz liczne budowle z XIX i XX w. W muzeum Archeologicznym znajdują się cenne zbiory fenickie i egipskie.

Lotniska w okolicy Bejrut

Okazje do miasta Bejrut

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama