×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opinie o lotnisku Berlin Tegel


Zalety: brak
Wady: Opóźniony o 4 godziny Lot z Birmingham do Berlin Tegel (BE 1857) w dniu 13 maja został przekierowany do Hannoveru, gdzie lądowanie nastąpiło ok. 23.25. Gdyby leciał tam, gdzie powinien dotarłby niewiele później do Berlina, no ale przecież lotnisko w stolicy Niemiec zamyka się o północy i ostatnie loty przyjmuje ok. 23-ciej. Skandal. Z Hannoveru jazda autokarem 4 godziny do Berlina Tegel do godziny 5.00 rano w dniu 14 maja. Planowany przylot: 19.40 w dniu 13 maja. Łącznie ponad 9 godzin opóźnienia. Do tego brak jakiejkolwiek możliwości o tej porze dostania się z Berlina do Szczecina. Transfery zaczynają się od 9.30. Jeden wielki koszmar.
1

/10

14/05/2019 09:58,  
Zalety: Musiałby się dobrze zastanowić...
Wady: Trzy godziny przed odlotem w nocy terminal C zamknięty. Po otwarciu drzwi stanowiska check-in nie obstawione przez pracowników, kolejki podróżnych wydłużają się. Okropnie. Po powrocie z PMI do TXL zagubiony bagaż trzeba reklamować w czymś przypominającym budkę z piwem, gdzie nikt nie wie o co chodzi. Panie w obsłudze uśmiechają się i robią dobrą minę do złej gry, obiecując gruszki na wierzbie. Czegoś takiego nie spotkałem nigdzie...
2

/10

26/07/2017 09:54,  
Zalety: Właściwie jedyne lotnisko dla mieszkańców zachodniej Polski z połączeniami na cały świat, ale mimo wszystko należy jego unikać niemal każdym kosztem.
Wady: Dojazd: da się pociągiem i potem kolejką+autobusem, ale to jest praktyczne tylko z małym bagażem. 20-milionowe lotnisko ma końcowe połączenie... jedynie autobusem! Autokary dowożą z różnych miast w Polsce, ale ta podróż jest mniej wygodna niż pociągiem - jedynym plusem jest transport do drzwi. Dojazd własnym samochodem to wydatek stanowiący często lwią część kosztu całej podróży. Można zaparkować w mieście i np. dojechać komunikacją publiczną i przez to zaoszczędzić na kosmicznych kosztach parkingu. Dworzec: niesamowicie przepełniony, bramki zmieniają się często dla tych samych lotów, tłumy są wyjątkowe. Specyficzny układ kontroli osobistej zaraz przed wejściem do poczekalni przy bramkach na Terminalu A i B ma pewne plusy (nie trzeba doliczać później dużo czasu na dojście do bramki), ale wieczny tłok przy tej kontroli wszystko neguje. Toalety poniżej krytyki, jak gdzieś na zapyziałej stacji benzynowej w Koziej Woli. Airside: praktycznie nie istnieje, malutkie przestrzenie - dla wtajemniczonych Terminal A ma poczekalnie również na piętrze, gdzie jest zwykle luźniej (ale toalet nie ma). Jak się nie ma szczęścia wejść do samolotu rękawem, to pozostaje wątpliwa przyjemność podróży przepełnionym autobusem. Powrót: OSTRZEŻENIE - bardzo często gubiony lub niszczony bagaż, co potem zajmuje wieki poprzez stanie w kolejce do reklamacji i powoduje duże straty materialne, jeśli bagaż jest wartościowy. Właściwie ostrzegam przed przylatywaniem na Tegel z bagażem. Nawet unikając tego za wszelką cenę i lądując tam z bagażem tylko 5-6 razy do roku, w ciągu ostatnich 5 lat mój bagaż został zagubiony lub/i zniszczony około 8 razy, co stanowi mniej więcej 25-30%.
1

/10

19/11/2016 09:24,  
Zalety: jest
Wady: Koszmar - to jedyne slowo jaki mi przychodzi do glowy - zbudowane w latach 60 - i nic sie nei zmienilo od tego czasu NIC
1

/10

26/07/2016 23:53,  
Zalety: jest
Wady: Koszmar - to jedyne slowo jaki mi przychodzi do glowy - zbudowane w latach 60 - i nic sie nei zmienilo od tego czasu NIC
1

/10

26/07/2016 23:53,  
Zalety: Lotnisko dobrze skomunikowane z centrum miasta. Bez większych uwag do funkcjonalności.
Wady: Przy wylocie bladym świtem wady się nie zdążyły ujawnić. W drodze powrotnej - dość długa kolejka do kontroli paszportowej (tylko 2 stanowiska).
7

/10

18/05/2015 23:30,  
Zalety: Dużo połączeń.
Wady: Wielki bałagan. Słabo zorganizowane przesiadki. Ogromny tłok i ciasnota. Niezbyt czysto.
3

/10

03/11/2014 21:54,  
Herman
Herman
Zalety: Sympatyczna obsluga.
Wady: Ludzie mdleli z goraca, kompletny brak klimatyzacji.Tloki, brak miejsca do siedzenia.
1

/10

26/07/2014 17:38,  
Tomasz
Tomasz
Zalety: Mila obsluga na Security...
Wady: Przede wszystkim brak Tranzytu - jezeli kupisz cos na innym lotnisku to zapomnij ze z tym polecisz w podrecznym… Stare terminale, malo miejsca, tlok…
2

/10

08/05/2014 09:47,  
Pawel W.
Pawel W.
Zalety: brak
Wady: to była jakaś masakra, myślałem że Frankfurt jest najgorszy ale jednak nie. Rejs z przesiadką ARL -> TXL -> KRK linia air berlin. Z autobusu wysadzili nas przy terminalu C, samolot do KRK odlatywał z A - na normalnych lotniskach lecąc tą samą linią lotniczą przesiadka nie oznacza zmiany terminala i opuszczenia strefy bezpieczeństwa. Na przesiadkę miało być 45min wiec spoko, ale samolot z ARL był opóźniony, wiec biegiem z terminalu C na A i szukanie bramki, na karcie pokładowej było A05, okazalo się że samolot do KRK leci z A03. Kontrola bezpieczeństwa strasznie powolna, było ich tam z sześciu a grzebali się jakby był tylko jeden. Jakoś poszło, wsiadamy do autobusu i jedziemy do samolotu, mało brakowało a kierowca przywalił by w inny autobus, ostre hamowanie bagaże latają ale na szczęscie nikomu sie nic nie stało, jedziemy dalej, kierowca szuka samolotu, wiedziałem że ma byc Bombardier DHC-8-400 (dość łatwo rozpoznać - jedyny ze śmigłami na płycie lotniska) a ten gdzies jedzie, zatrzymał się, zawraca (kierowca nie potrafił zlokalizować samolotu). W końcu się udało, znaleźliśmy samolot. Wsiadamy, kapitan oznajmia że z powodu opóźnienia straciliśmy okno do startu, czekamy kolejne 15 minut. Dodam tylko że to był mój czwarty lot tego dnia i miałem tego dość. Linię lotniczą jak i Lotnisko oceniam na 1 bo inaczej sie nie da, jak by się dało to dał bym -10.
1

/10

05/12/2013 01:31,  


Jeśli reprezentujesz port lotniczy i chcesz odpowiadać na opinie swoich klientów - dowiedz się więcej.

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie