×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko Berlin Tegel (TXL)


 4

/10

Lotnisko znajduje się 8 km od centrum miasta. Operują z niego linie tradycyjne jak i tanie linie lotnicze. Z lotniska dolecimy do wszystkich hubów europejskich, jak i za ocean.

 • Okazje z Polski na lotnisko Berlin Tegel (TXL)

Zarezerwuj hotel w pobliżu lotniska Berlin Tegel


Jak dojechać na lotnisko Berlin Tegel ?


Samochodem:
Od Szczecina: Na Dreieck Schwaenebeck trzeba sie kierować na Hamburg obwodnicą. Po około 15 km będzie krzyżówka Berlin Dreieck Oranienburg na którym trzeba zjechać. Od tego momentu co chwile są drogowskazy na Tegel. Dojazd jest prosty. Możliwy jest dojazd miastem, który jest bardziej skomplikowany, trochę krótszy ale czasowo stracimy dużo, bo Berlin często jest bardzo zakorkowany. Nocą zaś polecam jazdę przez miasto.

Od granicy polsko - niemieckiej w Kołbaskowie do lotniska można dojechać w 1,5h.

Kolej/Metro:
Na lotnisko można dostać się metrem U6 do Kurt Schumacher Plz, a następnie autobusem 128 prosto na lotnisko

Autobusem:
Autobus oznaczony TLX do centrum odjeżdża co 10-15 minut.
  Autobus jedzie trasą:
 • Lotnisko Tegel
 • Beusselstrasse -> pkt. przesiadki do S41 ,S42, S45, S46, S47
 • Turmstrasse -> pkt. przesiadki do U9
 • Unter den Linden -> pkt. przesiadki do S1, S2, S25
 • Alexanderplatz -> pkt przesiadki kolejowej, oraz S5, S7, S75, S9, U2, U5, U8,
 • Prenzlauerberg
Czas przejazdu zajmuje około 20-30 minut.
Do centrum jeżdżą także autobusy 128, 109, X9.

Wypożycz auto na lotnisku Berlin TegelPołączenia z tego lotniskaOpinie o lotnisku Berlin Tegel

Zalety: Musiałby się dobrze zastanowić...
Wady: Trzy godziny przed odlotem w nocy terminal C zamknięty. Po otwarciu drzwi stanowiska check-in nie obstawione przez pracowników, kolejki podróżnych wydłużają się. Okropnie. Po powrocie z PMI do TXL zagubiony bagaż trzeba reklamować w czymś przypominającym budkę z piwem, gdzie nikt nie wie o co chodzi. Panie w obsłudze uśmiechają się i robią dobrą minę do złej gry, obiecując gruszki na wierzbie. Czegoś takiego nie spotkałem nigdzie...
2

/10

26/07/2017 09:54,  
Zalety: Właściwie jedyne lotnisko dla mieszkańców zachodniej Polski z połączeniami na cały świat, ale mimo wszystko należy jego unikać niemal każdym kosztem.
Wady: Dojazd: da się pociągiem i potem kolejką+autobusem, ale to jest praktyczne tylko z małym bagażem. 20-milionowe lotnisko ma końcowe połączenie... jedynie autobusem! Autokary dowożą z różnych miast w Polsce, ale ta podróż jest mniej wygodna niż pociągiem - jedynym plusem jest transport do drzwi. Dojazd własnym samochodem to wydatek stanowiący często lwią część kosztu całej podróży. Można zaparkować w mieście i np. dojechać komunikacją publiczną i przez to zaoszczędzić na kosmicznych kosztach parkingu. Dworzec: niesamowicie przepełniony, bramki zmieniają się często dla tych samych lotów, tłumy są wyjątkowe. Specyficzny układ kontroli osobistej zaraz przed wejściem do poczekalni przy bramkach na Terminalu A i B ma pewne plusy (nie trzeba doliczać później dużo czasu na dojście do bramki), ale wieczny tłok przy tej kontroli wszystko neguje. Toalety poniżej krytyki, jak gdzieś na zapyziałej stacji benzynowej w Koziej Woli. Airside: praktycznie nie istnieje, malutkie przestrzenie - dla wtajemniczonych Terminal A ma poczekalnie również na piętrze, gdzie jest zwykle luźniej (ale toalet nie ma). Jak się nie ma szczęścia wejść do samolotu rękawem, to pozostaje wątpliwa przyjemność podróży przepełnionym autobusem. Powrót: OSTRZEŻENIE - bardzo często gubiony lub niszczony bagaż, co potem zajmuje wieki poprzez stanie w kolejce do reklamacji i powoduje duże straty materialne, jeśli bagaż jest wartościowy. Właściwie ostrzegam przed przylatywaniem na Tegel z bagażem. Nawet unikając tego za wszelką cenę i lądując tam z bagażem tylko 5-6 razy do roku, w ciągu ostatnich 5 lat mój bagaż został zagubiony lub/i zniszczony około 8 razy, co stanowi mniej więcej 25-30%.
1

/10

19/11/2016 09:24,  
Zalety: jest
Wady: Koszmar - to jedyne slowo jaki mi przychodzi do glowy - zbudowane w latach 60 - i nic sie nei zmienilo od tego czasu NIC
1

/10

26/07/2016 23:53,  
Zalety: jest
Wady: Koszmar - to jedyne slowo jaki mi przychodzi do glowy - zbudowane w latach 60 - i nic sie nei zmienilo od tego czasu NIC
1

/10

26/07/2016 23:53,  
Zalety: Lotnisko dobrze skomunikowane z centrum miasta. Bez większych uwag do funkcjonalności.
Wady: Przy wylocie bladym świtem wady się nie zdążyły ujawnić. W drodze powrotnej - dość długa kolejka do kontroli paszportowej (tylko 2 stanowiska).
7

/10

18/05/2015 23:30,  

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie