Opinie o linii lotniczej Lufthansa

krisg 21/10/2005 13:07   
5 Zalety: Bardzo punktualnie, miła obsługa i załoga, czyste samoloty oraz FlyNet. Bez jakichkolwiek problemów. W dodatku 3, dzienne połączenia z Katowic, które na szczęście nigdy nie są odwoływane tak jak konkurencyjnego LOTu. Tak trzymać!

Wady: Minusy bardziej dotyczą konkretnego modelu samolotu eksploatowanego przez Lufthansę niż linii jako całości. Chodzi mi o Airbusa 340-600 i jego system rozrywki pokładowej w klasie ekonomicznej. Umiejscowienie monitorów tylko nad środkowym rzędem, oraz stosunkowo niewielki kąt widzenia tych paneli LCD, w zasadzie uniemożliwiają oglądnie filmów przez pasażerów siedzących „przy oknach”. Przydałoby się gniazdko elektryczne do podłączenia laptopa (w klasie ekonomicznej), gdyż korzystanie z FlyNetu strasznie szybko wyczerpuje baterię.
Piotr Radomski 06/10/2005 00:16   
5 Zalety: Atrakcyjne oferty dla podróżujących we dwoje. Elastyczne podejście do losowych przypadków (zwrócono mi cały koszt "niezwracalnych"biletów z powodu hosiptalizacji) Atrakcyjna siatka połączeń Rozwój lokalnych lotnisk w Polsce lotnisko w Monachium!!!

Wady: Coraz słabsze posiłki W marcu nie mogłem skorzystać z karty internetowej z kodem CVV. Może już coś się zmieniło? Do wiosny bardzo słaba infolinia. Żeby się połączyć dzwoniłem przez biuro SASA. Ostatnio chyba już się coś poprawiło
krzysztof sutor 05/10/2005 09:08   
5 Zalety: genialana siatka polaczen, star alliance umozliwia dolot w zasadzie wszedzie w dobrej cenie za bilet lotniczy, nowe samoloty, miles and more

Wady: straszliwe, przepotwornie wysokie podatki i oplaty lotniskowe, czasem przekraczajace 1300 złotych
Michał Spławski 03/10/2005 20:44   
5 Zalety: Niemiecka precyzja ukazuje się w pełnej krasie przy korzystaniu z usług tego przewoźnika. Lufthansa lata punktualnie, obsługa jest miła, check-in przebiega sprawnie. Po zagubieniu bagażu na pierwszym odcinku trasy przez LOT, w porcie docelowym obsługa była w pełni poinformowana o sytuacji i służyła pomocą. Wygodne przesiadki w portach niemieckich na dalsze trasy przy wylotach z polskich miast innych niż Warszawa tworzą najszybsze połączenia z wieloma krajami.

Wady: Trudno jest znaleźć minusy, które dotyczyłyby tylko tej konkretnej linii. Na trasach transatlantyckich jest co prawda mało miejsca w klasie ekonomicznej, jednak nie przysłania to ogólnego pozytywnego wrażenia.
maxx 03/10/2005 14:37   
5 Zalety: Latają do Gdańska ;) Codeshare ale zawsze ;-) Przyzwoita linia, lepsza niż LOT.

Wady: Potwierdzam, nędzne połączenia przesiadkowe do Hiszpanii. Do Alicante leci się 2 razy szybciej Wizzem + Easyjetem przez Dortmund. Wysokie ceny. Dla osób, które nie zbierają "mil" i nie latają w klasie biznes, raczej nieatrakcyjna.
higher_it 02/10/2005 23:15   
5 Zalety: Serwis naziemny i pokładowy jest sprawny i wysokiej jakości. Zachowanie członków załogi pokładowej jest profesjonalne i jednocześnie miłe. Porozumiewanie się z załogą w języku angielskim nie stanowi najmniejszego problemu. Catering- choć nie rewelacyjny- jest wystarczająco smaczny, a alkohole do posiłku podawane bezpłatnie. Łatwość wykorzystania punktów M&M.

Wady: Przy rezerwacji przez telefon zdarzają się pomyłki. Przesiadki we Frankfurcie nie zawsze wygodne.
chris 02/10/2005 15:46   
5 Zalety: Bardzo nowoczesna flota, smaczne jedzenie, dobra siatka połączeń, punkty w M&M

Wady: Spotkałem się z opryskliwością załogi, dość "ponure" uniformy personelu pokładowego.
Elżbieta Rudzińska 02/10/2005 12:47   
5 Zalety: Wyloty z lotnisk regionalnych. Bardzo miła obsługa. Punktualność. Czyste i komfortowe samoloty.

Wady: Brak.
lysy81 01/10/2005 20:07   
5 Zalety: Olbrzymia siatka połączeń na cały świat, sporo lotów do Polski, wysoka jakość świadczonych usług.

Wady: Dla Polaków wciaż zbyt drogo.
rompio 30/09/2005 22:46   
5 Zalety: Linia jest punktualna, ma wyśmienitą i miłą obsługę , dobry catering. Samoloty są nowe i wygodne, wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne np. dostęp do internetu dla pasażerach w lotach międzykontynentalnych. Ceny nie są zbyt wygórowane a uczestnicy programu Miles and More mogą otrzymać więcej mil lecąc LH niż LOTem. Poza tym siatka jest bardzo dobrze rozbudowana a częstotliwość lotów wysoka.

Wady: Mało lotów do Hiszpanii, do takich miast jak Sewilla, Alicante, Walencja.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama