Opinie o linii lotniczej Lufthansa

straycat 18/09/2022 11:25   
1 Zalety: brak

Wady: Chłop przy odprawie specjalnie wydłużał czas dowcipkując z kolegą. Robił wszystko, żebym nie zdążyła na samolot. Dodam że był to dzień kiedy na lotnisu panował totalny chaos i kolejka była na dwa kilometry. Kiedy zasugerowałam mu, żeby delikatnie przyspieszył, zabarał mój paszport i nie chciał go oddać. Czekałam 5 minut, żeby mi go łaskawie dał. Zrobił to dopiero, gdy zawołałam po ochronę lotniska. Kolega ze stanowiska obok był bardzo rozbawiony całą sytuacją i zachęcał chopa, żeby mi paszportu nie dawał, wtedy na pewno stracę lot. Nie wspomnę, że w momencie kiedy to sie działo pozostali pasażerowie nie byli odprawiani, przez co formowała się jeszcze większa kolejka. Lufthansa będzie już zawsze kojarzyć mi się z chamstwem i prostactwem.
Grazyna72 21/08/2022 02:38   
1 Zalety: Brak

Wady: Linie lotnicze lufthansa to farsa. Miałam wracać z Barcelony przez Frankfurt do Gdańska i dwa dni przed wyjazdem otrzymuję info, że lot Frankfurt-Gdańsk odwołamy. Pogratuluję temu, co dodzwoni się na infolinię, ja dobijałam się półtorej godziny. Poprosiła o wskazanie lotu. Pan nie widział odwołanego lotu, musiał się doszukiwać, czy faktycznie tak jest. Zaproponował mi lot"każdy innym lotem"Leciałam z synem i mamą (74 lata). Kiedy kategorycznie odmówiłam zaproponował inny lot. Potwierdził, że mogę domagać się odszkodowania oraz zwrotu kosztów za hotele, jedzenie. Po przybyciu na lotnisko okazało się , że moja rezerwacja znowu nie była widoczna w systemie. Musiałam wyjaśniać, pokazywać potwierdzenia. A obiecali, że na odprawę stawiam się tylko z dowodem osobistym. Po przyjeździe napisał reklamację. Dostałam potwierdzenie. Minęło 1,5 miesiąca i nic. Zadzwoniłam na infolinię(za 3 podejściem , 2 h) pan poinformował mnie, że nie ma kontaktu z działem od odszkodowań, ale wie, że nie będzie szybko-czytaj WCALE. Dlatego złożę skargę na linię, bo to jedyny sposób na odzyskanie pieniędzy). Dodam, że lot został odwołany z przyczyn ekonomicznych. Nie wchodziły w grę siły wyższe, usterka czy strajk. Gratuluję dziadowskiego podejścia do klienta. Na pewno będę omijać szerokim łukiem lufthansę. Jeżeli Wasz lot zostanie odwołany, zostaniecie pozostawieni sami sobie. Nie zaproponowano nam hotelu, posiłków, wody, kompletna ignorancja. Odradzam, ta firma to porażka.
IrenaB 08/01/2022 13:32   
1 Zalety: w obecnej sytuacji brak zalet.

Wady: Pierwszy raz w życiu poczułam się "nikim" po rozmowie a raczej jednostronnym komunikacie ze strony managera Lufthansa Service. Odpowiedź jego po zgłoszeniu problemu - a byłam pasażerem biznes klasy - była "jeżeli chcesz lecieć do Krakowa do leć" a jeżeli nie to "spadaj" - dosłownie. Nie wiem, czy na tak chamskie zachowanie pozwala on sobie również wobec Niemców czy tylko wobec polaków. W przyszłości będę unikać maksymalnie korzystania z linii lotniczych Lufthansa,. Mało tego że biznes jest mierny (obsługa nie sprząta dość często, brudne szklanki długo pozostają nieodebrane, pod koniec dłuższych lotów w łazienkach brakuję ręczników) to jeszcze traktowanie pasażerów z polski na niemieckich lotnikach przez pracowników LUfthansy jest co najmniej karygodne.
mkurka 13/11/2020 22:30   
1 Zalety: kiedyś byli ok

Wady: od 16.06.2020 nie odpowiedzieli mi na maila i nie zwrócili 158 GBP za lot, gdzie przekazało mi dwóch konsultantów na infolinii (dnia 16.06) że dokonają całkowitego zwrotu środków. Mija 5 miesiąc i żadnego zwrotu nie mam, a na maile nie odpowiadają! Skandal
usuniety 10/02/2020 15:59   
1 Zalety: Znana marka

Wady: Kupiłem bilet na lot Lufthansą do Lizbony przez Frankfurt ze znacznym wyprzedzeniem. Wszystko było dobrze do dnia poprzedzającego wylot. Wtedy dowiedziałem się że lot z Frankfurtu do Lizbony jest odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne (silny wiatr). Tłumaczenie jak najbardziej logiczne. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ale czy na pewno? Oto w dzień wylotu okazało się że odwołany lot z Frankfurtu do Lizbony został zamieniony na lot o 7 godzin późniejszy, którego operatorem był TAP Porugal. Zmiany dokonała Lufthansa twierdząc że jest to przewoźnik współpracujący z Lufthansą. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że mój kolega który kupił lot na ten sam dzień poleciał linami TAP Portugal z Frankfurtu do Lizbony 30 minut późniejszym lotem niż mój planowany kupiony w Lufthansie. Dodam że do Frankfurtu przyleciał tym samym samolotem Lufthansy co ja. Czy to oznacza że portugalskie linie mogą latać w określonych warunkach a Lufthansa nie? Jestem przekonany że powodem odwołania lotu była czysta ekonomia a nie bezpieczeństwo lotu. Jeśli planowy późniejszy o 30 minut portugalski lot poleciał do tego samego miejsca o czasie to dlaczego Lufthansa nie opóźniła lotu tylko go odwołała tłumacząc się warunkami atmosferycznymi? Dlaczego musiałem czekać 7 godzin? Smaczku całej sprawie dodaje fakt że mój cały przelot kupiłem w Lufthansie i to ona najpierw odwołała lot a później przekierowała mnie na lot portugalskim TAP-em. Jednakże gdy próbowałem zareklamować mój lot na lotnisku we Frankfurcie, usłyszałem od pracownika Lufthansy że to nie ich sprawa bo już mam karty pokładowe TAP'a i Lufthansa nie odpowiada w tym przypadku. Od dzisiaj nie latam Lufthansą i polecam wszystkim to samo rozwiązanie. Będzie na pewno taniej i chyba nie gorzej.
Dziadek85 23/10/2019 18:52   
1 Zalety: brak

Wady: Kiedyś była to solidna i rzetelna firma, teraz zaczynają schodzić na psy. Sprzedają cudze bilety lotnicze pod własna nazwą (bez informacji kto rzeczywiście realizuje dany lot), w dodatku po podwyższonej cenie! (W tym konkretnym przypadku lot realizowała Air Canada.) Raczej należy ich unikać, a jeśli już coś u nich kupować, to przedtem warto sprawdzić, czy nie sprzedają cudzego biletu, bo u rzeczywistego przewoźnika może być po prostu taniej! A polski pośrednik (biuro podróży Latamy. pl), powołując się na zasady porozumień między liniami (we współczesnej „polszczyźnie” – code share), skargę na tego rodzaju praktyki oddala jako „bezzasadną” . Wychodzi na to, że … nos dla tabakiery!
guapa 07/10/2019 19:01   
10 Zalety: Lot 4.10 Rzeszów - Monachium- Sztokholm Arlanda Wszystkie loty odbyły się punktualnie, pomimo krótkiej przesiadki bagaże dotarły do celu bez żadnych uszkodzeń w zawartości. samolot CRJ 900 , A 320 czyściutki , bardzo wygodny. Personel pokładowy bardzo profesjonalny. Serwis pokładowy smaczny. Na pytanie czy jest piwo , Pani z uśmiechem odpowiedziała: Oczywiście że tak jesteśmy w Niemczech i lecimy Lufthansą, Otrzymałem dużą butelkę b. dobrego piwa :)

Wady: Brak
Barbo 02/06/2019 11:28   
9 Zalety: 1. Punktualność, leciałem 32 razy, jedynie 1 raz 50 minut opóżnienia FRA-KTW w marcu w związku z kolejką do odladzania na lotnisku FRA i 1 raz sprawa losowa (zasłabnięcie pasażera i konieczność wysadzenia go z bagażem) MUC-HND 50 minut na starcie, 15 na przylocie do Tokio. 2. Świetna siatka połączeń - blisko mnie latają z KTW, WRO, KRK i po przesiadce w FRA lub MUC cała Europa i świat stoją otworem. Sam dostałem się lufą do FDH (Friedrichshafen), BRU, CDG, MAD, BCN, AGP(Malaga), LIS, OPO (Porto), FAO (Faro), FNC (Funchal, Madera). 3. Możliwość wyboru daty i godziny (loty kilka razy dziennie). Dogodne godziny, wylot po 6 rano i powrót przed północą pozwala zoptymalizować pobyt za granicą (weekend, kilka din wolnego). Zwiedza się od południa pierwszego dnia do 16 ostatniego oszczędzając na hotelu. 4. W niektórych taryfach bezpłatny wybór miejsca przy zakupie, w najtańszych 23 godz. przed lotem. 5. Dobre ceny, biorąc pod uwagę, że duży bagaż podręczny jest wliczony w cenę. Kupując wcześnie można kupić bilet do Hiszpanii, Portugalii za około 500-600 zł. Gorzej na trasach do Azji lub Ameryki (ponad 2500 zł). Ostatnio z powodów losowych musiałem zrezygnować z "bezzwrotnego" biletu KRK-MAD, a i tak dostałem ponad połowę ceny z powrotem (podatki, opłaty lotniskowe - 310 z 560 zł). 6. Na krótkich trasach (ale pow. 1 godz.) poczęstunek - kanapka, słodkie bułeczki, kawa, sok, wino lub piwo - wliczone w cenę biletu. Na dłuższych (pow. 3 godz. - ciepły obiad lub kolacja) 7. Na trasie do Tokio (MUC-HND) nowe maszyny A350 miały kilka miesięcy (tam i powrót), bardzo wygodne, czyste i estetyczne, poza tym supersmaczne dwa ciepłe posiłki + jeden serwis przekąsek do Osaki Itami (ITM) bilet w prawie tej samej cenie co do Tokio i lot w Codeshare liniami ANA. 8. Generalnie miła obsługa.

Wady: Oczywiście mogłoby być taniej i więcej lotów z Katowic (kiedyś chyba było więcej i większe samoloty)
WROMK 25/05/2019 13:56   
5 Zalety: Rozbudowana siatka połączeń, wygodne i zadbane samoloty, niskie ceny

Wady: Niestety cała grupa LH upodabnia się coraz bardziej do amerykańskich linii, a w szczególności United, z którym przecież współpracują. Kiedyś była to naprawdę porządna linia z miłymi załogami i stałą, wysoką jakością. Teraz obsługa jest coraz częściej nieuprzejma i przeciwna pasażerom, zwłaszcza na lotniskach FRA i MUC, gdzie zachowują się jakby byli ochroną przed ludźmi, zamiast wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Absolutnie nie zasługują na 5 gwiazdek, a co najwyżej na 3, tak jak amerykańskie linie, na których się wzorują.
Tuptexo 06/05/2019 23:18   
7 Zalety: Bogata siatka połączeń, dobre samoloty ZA WYJĄTKIEM CRJ900. Jedzenie- dobre tylko na lotach długodystansowych, na trasach europejskich MASAKRA!(kanapka z twarogiem i sałatą śmierdząca starością) Dosyć dobry system rozrywki pokładowej, działa jak trzeba. Niestety latam z Gdańska na przesiadki do Monachium lub Frankfurtu, więc nie ma do wyboru innej lini... ryanair to zło zła więc zostaje lufthansa.

Wady: jedzenie, obsługa(wredne stare niemki), satn samolotów.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama