Opinie o linii lotniczej Lufthansa

tomasz1379 30/07/2023 17:33   
1 Zalety: Ładne lotnisko w Monachium, ale to chyba nie zasługa Lufthansy.

Wady: Gorąco odradzam korzystanie z tych linii. Dwa dni tkwię na lotnisku w Niemczech z dziećmi, bez żadnej pomocy ze strony Lufthansy. Kolejki do serwisu informacyjnego na 6-7 godzin stania, informacja telefoniczna i internetowa całkowicie bezużyteczna. Pod maską niemieckiej uprzejmości zwykłe chamstwo. Trzeba pokazać siłę i determinacją, żeby nabrali respektu. Pewnie dlatego szanują tutaj Rosjan.
Gepard 22/06/2023 08:07   
2 Zalety: Brak

Wady: Nigdy nie miałem dobrej opinii o tym przewożniku, który stylizował się na "niemiecki profesjonalizm", ale teraz to już przechodzą sami siebie! Na 5 odcinków podróży wszystkie mocno spóźnione (ponad godzinę), przez to zmiany połączeń ale wg tej firmy to nie problem a czas łącznego opóźnienia w dotarciu do celu ponad 7 godzin nie liczy się! Przy próbie uzyskania odpowiedzi typowy okrąglak "kopiuj- wklei", buta i totalna arogancja! Spóźnienia 5/5 czyli 100% ta "firma" określa jako sporadyczne przypadki! Oczywiście każde traktuje odrębnie!
zhvzzh 15/12/2022 09:29   
1 Zalety: brak

Wady: Prawie dwugodzinne opóźnienie na trasie Katowice-Frankfurt. Byłoby wszystko w porządku gdyby nie fakt, że przed upływem drugiej godziny postanowiono wpuścić pasażerów na pokład - jak zakładam - w celu uniknięcia prawa do zapewnienia darmowego jedzenia i picia. Od tamtej chwili siedzimy w samolocie od ponad godziny i nie zapowiada się, żebyśmy mieli w najbliższym czasie startować.
straycat 18/09/2022 11:25   
1 Zalety: brak

Wady: Chłop przy odprawie specjalnie wydłużał czas dowcipkując z kolegą. Robił wszystko, żebym nie zdążyła na samolot. Dodam że był to dzień kiedy na lotnisu panował totalny chaos i kolejka była na dwa kilometry. Kiedy zasugerowałam mu, żeby delikatnie przyspieszył, zabarał mój paszport i nie chciał go oddać. Czekałam 5 minut, żeby mi go łaskawie dał. Zrobił to dopiero, gdy zawołałam po ochronę lotniska. Kolega ze stanowiska obok był bardzo rozbawiony całą sytuacją i zachęcał chopa, żeby mi paszportu nie dawał, wtedy na pewno stracę lot. Nie wspomnę, że w momencie kiedy to sie działo pozostali pasażerowie nie byli odprawiani, przez co formowała się jeszcze większa kolejka. Lufthansa będzie już zawsze kojarzyć mi się z chamstwem i prostactwem.
Grazyna72 21/08/2022 02:38   
1 Zalety: Brak

Wady: Linie lotnicze lufthansa to farsa. Miałam wracać z Barcelony przez Frankfurt do Gdańska i dwa dni przed wyjazdem otrzymuję info, że lot Frankfurt-Gdańsk odwołamy. Pogratuluję temu, co dodzwoni się na infolinię, ja dobijałam się półtorej godziny. Poprosiła o wskazanie lotu. Pan nie widział odwołanego lotu, musiał się doszukiwać, czy faktycznie tak jest. Zaproponował mi lot"każdy innym lotem"Leciałam z synem i mamą (74 lata). Kiedy kategorycznie odmówiłam zaproponował inny lot. Potwierdził, że mogę domagać się odszkodowania oraz zwrotu kosztów za hotele, jedzenie. Po przybyciu na lotnisko okazało się , że moja rezerwacja znowu nie była widoczna w systemie. Musiałam wyjaśniać, pokazywać potwierdzenia. A obiecali, że na odprawę stawiam się tylko z dowodem osobistym. Po przyjeździe napisał reklamację. Dostałam potwierdzenie. Minęło 1,5 miesiąca i nic. Zadzwoniłam na infolinię(za 3 podejściem , 2 h) pan poinformował mnie, że nie ma kontaktu z działem od odszkodowań, ale wie, że nie będzie szybko-czytaj WCALE. Dlatego złożę skargę na linię, bo to jedyny sposób na odzyskanie pieniędzy). Dodam, że lot został odwołany z przyczyn ekonomicznych. Nie wchodziły w grę siły wyższe, usterka czy strajk. Gratuluję dziadowskiego podejścia do klienta. Na pewno będę omijać szerokim łukiem lufthansę. Jeżeli Wasz lot zostanie odwołany, zostaniecie pozostawieni sami sobie. Nie zaproponowano nam hotelu, posiłków, wody, kompletna ignorancja. Odradzam, ta firma to porażka.
IrenaB 08/01/2022 13:32   
1 Zalety: w obecnej sytuacji brak zalet.

Wady: Pierwszy raz w życiu poczułam się "nikim" po rozmowie a raczej jednostronnym komunikacie ze strony managera Lufthansa Service. Odpowiedź jego po zgłoszeniu problemu - a byłam pasażerem biznes klasy - była "jeżeli chcesz lecieć do Krakowa do leć" a jeżeli nie to "spadaj" - dosłownie. Nie wiem, czy na tak chamskie zachowanie pozwala on sobie również wobec Niemców czy tylko wobec polaków. W przyszłości będę unikać maksymalnie korzystania z linii lotniczych Lufthansa,. Mało tego że biznes jest mierny (obsługa nie sprząta dość często, brudne szklanki długo pozostają nieodebrane, pod koniec dłuższych lotów w łazienkach brakuję ręczników) to jeszcze traktowanie pasażerów z polski na niemieckich lotnikach przez pracowników LUfthansy jest co najmniej karygodne.
mkurka 13/11/2020 22:30   
1 Zalety: kiedyś byli ok

Wady: od 16.06.2020 nie odpowiedzieli mi na maila i nie zwrócili 158 GBP za lot, gdzie przekazało mi dwóch konsultantów na infolinii (dnia 16.06) że dokonają całkowitego zwrotu środków. Mija 5 miesiąc i żadnego zwrotu nie mam, a na maile nie odpowiadają! Skandal
usuniety 10/02/2020 15:59   
1 Zalety: Znana marka

Wady: Kupiłem bilet na lot Lufthansą do Lizbony przez Frankfurt ze znacznym wyprzedzeniem. Wszystko było dobrze do dnia poprzedzającego wylot. Wtedy dowiedziałem się że lot z Frankfurtu do Lizbony jest odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne (silny wiatr). Tłumaczenie jak najbardziej logiczne. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ale czy na pewno? Oto w dzień wylotu okazało się że odwołany lot z Frankfurtu do Lizbony został zamieniony na lot o 7 godzin późniejszy, którego operatorem był TAP Porugal. Zmiany dokonała Lufthansa twierdząc że jest to przewoźnik współpracujący z Lufthansą. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że mój kolega który kupił lot na ten sam dzień poleciał linami TAP Portugal z Frankfurtu do Lizbony 30 minut późniejszym lotem niż mój planowany kupiony w Lufthansie. Dodam że do Frankfurtu przyleciał tym samym samolotem Lufthansy co ja. Czy to oznacza że portugalskie linie mogą latać w określonych warunkach a Lufthansa nie? Jestem przekonany że powodem odwołania lotu była czysta ekonomia a nie bezpieczeństwo lotu. Jeśli planowy późniejszy o 30 minut portugalski lot poleciał do tego samego miejsca o czasie to dlaczego Lufthansa nie opóźniła lotu tylko go odwołała tłumacząc się warunkami atmosferycznymi? Dlaczego musiałem czekać 7 godzin? Smaczku całej sprawie dodaje fakt że mój cały przelot kupiłem w Lufthansie i to ona najpierw odwołała lot a później przekierowała mnie na lot portugalskim TAP-em. Jednakże gdy próbowałem zareklamować mój lot na lotnisku we Frankfurcie, usłyszałem od pracownika Lufthansy że to nie ich sprawa bo już mam karty pokładowe TAP'a i Lufthansa nie odpowiada w tym przypadku. Od dzisiaj nie latam Lufthansą i polecam wszystkim to samo rozwiązanie. Będzie na pewno taniej i chyba nie gorzej.
Dziadek85 23/10/2019 18:52   
1 Zalety: brak

Wady: Kiedyś była to solidna i rzetelna firma, teraz zaczynają schodzić na psy. Sprzedają cudze bilety lotnicze pod własna nazwą (bez informacji kto rzeczywiście realizuje dany lot), w dodatku po podwyższonej cenie! (W tym konkretnym przypadku lot realizowała Air Canada.) Raczej należy ich unikać, a jeśli już coś u nich kupować, to przedtem warto sprawdzić, czy nie sprzedają cudzego biletu, bo u rzeczywistego przewoźnika może być po prostu taniej! A polski pośrednik (biuro podróży Latamy. pl), powołując się na zasady porozumień między liniami (we współczesnej „polszczyźnie” – code share), skargę na tego rodzaju praktyki oddala jako „bezzasadną” . Wychodzi na to, że … nos dla tabakiery!
guapa 07/10/2019 19:01   
10 Zalety: Lot 4.10 Rzeszów - Monachium- Sztokholm Arlanda Wszystkie loty odbyły się punktualnie, pomimo krótkiej przesiadki bagaże dotarły do celu bez żadnych uszkodzeń w zawartości. samolot CRJ 900 , A 320 czyściutki , bardzo wygodny. Personel pokładowy bardzo profesjonalny. Serwis pokładowy smaczny. Na pytanie czy jest piwo , Pani z uśmiechem odpowiedziała: Oczywiście że tak jesteśmy w Niemczech i lecimy Lufthansą, Otrzymałem dużą butelkę b. dobrego piwa :)

Wady: Brak
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy