Opinie o linii lotniczej Lufthansa

mkurka 13/11/2020 22:30   
mkurka - Profil mkurka
1 Zalety: kiedyś byli ok

Wady: od 16.06.2020 nie odpowiedzieli mi na maila i nie zwrócili 158 GBP za lot, gdzie przekazało mi dwóch konsultantów na infolinii (dnia 16.06) że dokonają całkowitego zwrotu środków. Mija 5 miesiąc i żadnego zwrotu nie mam, a na maile nie odpowiadają! Skandal
usuniety 10/02/2020 15:59   
usuniety - Profil usuniety
1 Zalety: Znana marka

Wady: Kupiłem bilet na lot Lufthansą do Lizbony przez Frankfurt ze znacznym wyprzedzeniem. Wszystko było dobrze do dnia poprzedzającego wylot. Wtedy dowiedziałem się że lot z Frankfurtu do Lizbony jest odwołany ze względu na złe warunki atmosferyczne (silny wiatr). Tłumaczenie jak najbardziej logiczne. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Ale czy na pewno? Oto w dzień wylotu okazało się że odwołany lot z Frankfurtu do Lizbony został zamieniony na lot o 7 godzin późniejszy, którego operatorem był TAP Porugal. Zmiany dokonała Lufthansa twierdząc że jest to przewoźnik współpracujący z Lufthansą. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się że mój kolega który kupił lot na ten sam dzień poleciał linami TAP Portugal z Frankfurtu do Lizbony 30 minut późniejszym lotem niż mój planowany kupiony w Lufthansie. Dodam że do Frankfurtu przyleciał tym samym samolotem Lufthansy co ja. Czy to oznacza że portugalskie linie mogą latać w określonych warunkach a Lufthansa nie? Jestem przekonany że powodem odwołania lotu była czysta ekonomia a nie bezpieczeństwo lotu. Jeśli planowy późniejszy o 30 minut portugalski lot poleciał do tego samego miejsca o czasie to dlaczego Lufthansa nie opóźniła lotu tylko go odwołała tłumacząc się warunkami atmosferycznymi? Dlaczego musiałem czekać 7 godzin? Smaczku całej sprawie dodaje fakt że mój cały przelot kupiłem w Lufthansie i to ona najpierw odwołała lot a później przekierowała mnie na lot portugalskim TAP-em. Jednakże gdy próbowałem zareklamować mój lot na lotnisku we Frankfurcie, usłyszałem od pracownika Lufthansy że to nie ich sprawa bo już mam karty pokładowe TAP'a i Lufthansa nie odpowiada w tym przypadku. Od dzisiaj nie latam Lufthansą i polecam wszystkim to samo rozwiązanie. Będzie na pewno taniej i chyba nie gorzej.
Dziadek85 23/10/2019 18:52   
Dziadek85 - Profil Dziadek85
1 Zalety: brak

Wady: Kiedyś była to solidna i rzetelna firma, teraz zaczynają schodzić na psy. Sprzedają cudze bilety lotnicze pod własna nazwą (bez informacji kto rzeczywiście realizuje dany lot), w dodatku po podwyższonej cenie! (W tym konkretnym przypadku lot realizowała Air Canada.) Raczej należy ich unikać, a jeśli już coś u nich kupować, to przedtem warto sprawdzić, czy nie sprzedają cudzego biletu, bo u rzeczywistego przewoźnika może być po prostu taniej! A polski pośrednik (biuro podróży Latamy. pl), powołując się na zasady porozumień między liniami (we współczesnej „polszczyźnie” – code share), skargę na tego rodzaju praktyki oddala jako „bezzasadną” . Wychodzi na to, że … nos dla tabakiery!
guapa 07/10/2019 19:01   
guapa - Profil guapa
10 Zalety: Lot 4.10 Rzeszów - Monachium- Sztokholm Arlanda Wszystkie loty odbyły się punktualnie, pomimo krótkiej przesiadki bagaże dotarły do celu bez żadnych uszkodzeń w zawartości. samolot CRJ 900 , A 320 czyściutki , bardzo wygodny. Personel pokładowy bardzo profesjonalny. Serwis pokładowy smaczny. Na pytanie czy jest piwo , Pani z uśmiechem odpowiedziała: Oczywiście że tak jesteśmy w Niemczech i lecimy Lufthansą, Otrzymałem dużą butelkę b. dobrego piwa :)

Wady: Brak
Barbo 02/06/2019 11:28   
Barbo - Profil Barbo
9 Zalety: 1. Punktualność, leciałem 32 razy, jedynie 1 raz 50 minut opóżnienia FRA-KTW w marcu w związku z kolejką do odladzania na lotnisku FRA i 1 raz sprawa losowa (zasłabnięcie pasażera i konieczność wysadzenia go z bagażem) MUC-HND 50 minut na starcie, 15 na przylocie do Tokio. 2. Świetna siatka połączeń - blisko mnie latają z KTW, WRO, KRK i po przesiadce w FRA lub MUC cała Europa i świat stoją otworem. Sam dostałem się lufą do FDH (Friedrichshafen), BRU, CDG, MAD, BCN, AGP(Malaga), LIS, OPO (Porto), FAO (Faro), FNC (Funchal, Madera). 3. Możliwość wyboru daty i godziny (loty kilka razy dziennie). Dogodne godziny, wylot po 6 rano i powrót przed północą pozwala zoptymalizować pobyt za granicą (weekend, kilka din wolnego). Zwiedza się od południa pierwszego dnia do 16 ostatniego oszczędzając na hotelu. 4. W niektórych taryfach bezpłatny wybór miejsca przy zakupie, w najtańszych 23 godz. przed lotem. 5. Dobre ceny, biorąc pod uwagę, że duży bagaż podręczny jest wliczony w cenę. Kupując wcześnie można kupić bilet do Hiszpanii, Portugalii za około 500-600 zł. Gorzej na trasach do Azji lub Ameryki (ponad 2500 zł). Ostatnio z powodów losowych musiałem zrezygnować z "bezzwrotnego" biletu KRK-MAD, a i tak dostałem ponad połowę ceny z powrotem (podatki, opłaty lotniskowe - 310 z 560 zł). 6. Na krótkich trasach (ale pow. 1 godz.) poczęstunek - kanapka, słodkie bułeczki, kawa, sok, wino lub piwo - wliczone w cenę biletu. Na dłuższych (pow. 3 godz. - ciepły obiad lub kolacja) 7. Na trasie do Tokio (MUC-HND) nowe maszyny A350 miały kilka miesięcy (tam i powrót), bardzo wygodne, czyste i estetyczne, poza tym supersmaczne dwa ciepłe posiłki + jeden serwis przekąsek do Osaki Itami (ITM) bilet w prawie tej samej cenie co do Tokio i lot w Codeshare liniami ANA. 8. Generalnie miła obsługa.

Wady: Oczywiście mogłoby być taniej i więcej lotów z Katowic (kiedyś chyba było więcej i większe samoloty)
WROMK 25/05/2019 13:56   
WROMK - Profil WROMK
5 Zalety: Rozbudowana siatka połączeń, wygodne i zadbane samoloty, niskie ceny

Wady: Niestety cała grupa LH upodabnia się coraz bardziej do amerykańskich linii, a w szczególności United, z którym przecież współpracują. Kiedyś była to naprawdę porządna linia z miłymi załogami i stałą, wysoką jakością. Teraz obsługa jest coraz częściej nieuprzejma i przeciwna pasażerom, zwłaszcza na lotniskach FRA i MUC, gdzie zachowują się jakby byli ochroną przed ludźmi, zamiast wychodzić naprzeciw potrzebom klientów. Absolutnie nie zasługują na 5 gwiazdek, a co najwyżej na 3, tak jak amerykańskie linie, na których się wzorują.
Tuptexo 06/05/2019 23:18   
Tuptexo - Profil Tuptexo
7 Zalety: Bogata siatka połączeń, dobre samoloty ZA WYJĄTKIEM CRJ900. Jedzenie- dobre tylko na lotach długodystansowych, na trasach europejskich MASAKRA!(kanapka z twarogiem i sałatą śmierdząca starością) Dosyć dobry system rozrywki pokładowej, działa jak trzeba. Niestety latam z Gdańska na przesiadki do Monachium lub Frankfurtu, więc nie ma do wyboru innej lini... ryanair to zło zła więc zostaje lufthansa.

Wady: jedzenie, obsługa(wredne stare niemki), satn samolotów.
MatNes 11/04/2019 17:46   
MatNes - Profil MatNes
1 Zalety: W ostatnim czasie się nie doszukałem.

Wady: Notoryczne opóźnienia i odwołania lotów, uchylanie się od wypłaty odszkodowania, kłamstwa w zakresie przyczyn opóźnień i odwołań lotów, opóźnienia w przelewach odszkodowań i posługiwanie się fałszywymi potwierdzeniami przelewów (za takie uważam potwierdzenia, na których nie widnieje numer konta odbiorcy).
filipsta1 29/01/2019 22:28   
filipsta1 - Profil filipsta1
10 Zalety: +

Wady: -
Groentje 28/01/2019 20:06   
Groentje - Profil Groentje
8 Zalety: Loty WRO-MUC-EWR oraz EWR-FRA-WRO w C. Świetne zachowanie Cabin Crew, loty prawie o czasie, wybór napojów oraz alkoholi.

Wady: Przestarzała klasa biznes, słaby twardy produkt, słaby system Flight Track, słaby salonik w Newark
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama