Lotniczy przegląd prasy

Qatar Airways przejmują włoskie linie lotnicze Qatar Airways przejmują włoskie linie lotnicze
02 października 2017 22:45
Qatar Airways, jeden z największych przewoźników na Bliskim Wschodzie poinformował w niedzielę o zakończeniu procesu przejęcia 49-proc. udziałów włoskiej linii lotniczej Meridiana - czytamy na rynek-lotniczy.pl.
Balice: Protest przeciwko budowie nowej drogi startowej Balice: Protest przeciwko budowie nowej drogi startowej
02 października 2017 22:43
Mieszkańcy działek sąsiadujących z Portem Lotniczym Kraków-Balice zapowiadają protest przeciwko budowie nowej drogi startowej. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 6 października, na godzinę 17:00 - donosi rynek-lotniczy.pl.
Monarch Airlines ogłosiły upadłość Monarch Airlines ogłosiły upadłość
02 października 2017 22:39
Czarterowe linie lotnicze Monarch Airlines ogłosiły w nocy z niedzieli na poniedziałek upadłość, gdy rozmowy o pakiecie ratunkowym dla zmagającej się z problemami finansowymi firmy zakończyły się niepowodzeniem - donosi rzeczpospolita.pl.
Spór między Bombardierem a Boeingiem Spór między Bombardierem a Boeingiem
29 września 2017 21:47
Brytyjska premier Theresa May powiedziała wczoraj, 28 września, że przez swoje działania w sporze dotyczącym nałożenia przez USA karnego cła na samoloty kanadyjskiego Bombardiera Boeing podważa współpracę z Wielką Brytanią - pisze rynek-lotniczy.pl.
C919 wykonał drugi próbny lot C919 wykonał drugi próbny lot
29 września 2017 21:44
Chiński odrzutowiec pasażerski C919 wykonał drugi próbny lot — podał jego producent, państwowy COMAC, ale jego czas i odstęp 5 miesięcy od pierwszego budzą wątpliwości - pisze rzeczpospolita.pl.
Ryanair i przesiadki w Polsce Ryanair i przesiadki w Polsce
29 września 2017 21:42
Linia lotnicza rozważa stworzenie na jednym z polskich lotnisk swojego centrum przesiadkowego w Europie Środkowo-Wschodniej – dowiedziała się rzeczpospolita.pl.
Radom: PPL zainteresowane wykupem udziałów Radom: PPL zainteresowane wykupem udziałów
25 września 2017 16:39
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) planuje wykupić udziały w Porcie Lotniczym Radom – podaje lokalne Radio Plus Radom. Informacje potwierdzili szef kancelarii Senatu Jakub Kowalski i miejski radny Wiesław Wędzonka - czytamy na rynek-lotniczy.pl.
Komorek: Szansa dla lotnictwa w Polsce Komorek: Szansa dla lotnictwa w Polsce
25 września 2017 16:36
Cały wywiad z Juliuszem Komorkiem z Ryanair, zamieszcza na swoich łamach rynek-lotniczy.pl.
Linie biją się o pilotów Linie biją się o pilotów
25 września 2017 16:32
Przewoźnicy w Europie gorączkowo poszukują pilotów, zwłaszcza osób, które natychmiast mogłyby usiąść na fotelu kapitana samolotu - donosi rzeczpospolita.pl.
Lotnisko Chopina tonie w korkach Lotnisko Chopina tonie w korkach
25 września 2017 16:29
Zanim ruszy nowy megaport w Stanisławowie, warszawskie Okęcie musi znacznie zwiększyć przepustowość bo obecnie tonie w korkach - pisze rzeczpospolita.pl.
Kraków z nową wieżą kontroli lotów Kraków z nową wieżą kontroli lotów
21 września 2017 19:53
Budowa nowej wieży kontroli ruchu lotniczego w Kraków Airport dobiegła końca. Obecnie obiekt jest wyposażany w urządzenia i systemy umożliwiające zarządzanie ruchem lotniczym. Uruchomienie operacyjne wieży zaplanowano do końca 2017 roku - pisze rynek-lotniczy.pl.
Gdańsk, Kraków i Rzeszów walczą o kosmiczny inkubator Gdańsk, Kraków i Rzeszów walczą o kosmiczny inkubator
21 września 2017 19:50
Wywiad z Pawłem Packiem, wicedyrektorem Biura Rozwoju i Innowacji w Agencji Rozwoju Przemysłu, na temat możliwości wspierania branży kosmicznej w Polsce na łamach rynek-lotniczy.pl.
Problemy Ryanaira możliwe także w listopadzie Problemy Ryanaira możliwe także w listopadzie
21 września 2017 19:46
Pomiędzy pilotami a zarządem Ryanaira stworzył się nieformalny konflikt – uważa brytyjski dziennik The Guardian. Szef linii Michael O’Leary zaprzecza i podkreśla, że o masowym proteście załóg nie może być mowy, bo w firmie nie działają związki zawodowe - pisze rynek-lotniczy.pl.
Linie lotnicze zarabiają na napojach i bagażu Linie lotnicze zarabiają na napojach i bagażu
21 września 2017 19:43
Mimo, że bilety tanieją, to linie lotnicze zarabiają coraz więcej na napojach i bagażu - wynika z raportu firm branżowych Car Trawler i Idea Works - pisze rzeczpospolita.pl.
Nie wszyscy zarobią na nowym lotnisku Nie wszyscy zarobią na nowym lotnisku
21 września 2017 19:40
Dzięki budowie CPK kokosy mogą zbić właściciele gruntów, na których staną hotele i parki logistyczne. Ale będą i tacy, co stracą - czytamy na rzeczpospolita.pl.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama