×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Ryanair: Świetne wyniki finansoweRyanair ogłosił zysk wynoszący niemal 600 mln euro za pierwsze półrocze bieżącego roku rozliczeniowego. To o 10% więcej niż w tym samym okresie 2011 r. O 15% wzrosły przychody, a o 7% - liczba pasażerów.

W podanym okresie irlandzka linia przewiozła 48 mln pasażerów. Udziałowcy przewoźnika otrzymają na koniec listopada dywidendę w wysokości 489 mln euro.

Świetne wyniki finansowe Ryanaira przekroczyły prognozy. Wpływ na to miały zwiększony ruch związany z letnimi igrzyskami olimpijskimi w Londynie, wzrost średnich cen o 6% oraz niższe niż przewidywano koszty paliwa. Michael O'Leary, szef irlandzkiej linii, podkreślił jednak, że odliczając koszty paliwa, koszty operacyjne wzrosły o 2% z uwagi na wyższe stawki opłat lotniskowych we Włoszech i Hiszpanii.

O 12% (do 12 euro) wzrosła średnia stawka opłat dodatkowych płaconych przez pasażera. Wynikało to przede wszystkim z wprowadzenia możliwości rezerwacji miejsc w samolocie.

W tym roku Ryanair planuje przewieźć 79 mln pasażerów. O'Leary planuje, by w ciągu dekady liczba podróżnych na pokładach samolotów jego linii wzrosła do 120 mln rocznie.

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie