×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Emirates szuka partnerów w USA


Linie Emirates rozmawiają z dwoma amerykańskimi przewoźnikami na temat szerokiej umowy code-share. Jednym z nich jest American Airlines, co potwierdza Tim Clark, prezes Emirates. Nie wiadomo, kto jest drugim potencjalnym partnerem linii z Dubaju.

- Chcemy jak najszybciej zakończyć te rozmowy, teraz wszystko jest w rękach American Airlines - powiedział Clark portalowi Air Transport World.Clark mówił o możliwym partnerstwie z amerykańskimi liniami przy okazji uruchomienia lotów Emirates do Waszyngtonu-Dulles. To już siódme lotnisko w Stanach Zjednoczonych, na która lata ten przewoźnik.

Przed kilkoma dniami Emirates ogłosiły podpisanie szeroko zakrojonej, ważnej na 10 lat umowy partnerskiej z australijskim Qantasem. 

Emirates są znane ze swojej niechęci do sojuszów lotniczych. Clark od wielu lat kategorycznie odrzuca możliwość przystąpienia do jednego z nich, wybierając zamiast tego umowy code-share z wybranymi, pojedynczymi przewoźnikami. Porozumienie z Qantasem należy do najszerzej zakrojonych. Jeśli Emirates weszłyby w partnerstwo z American Airlines lub inną linią ze Stanów Zjednoczonych, najprawdopodobniej byłaby to również bardzo istotna umowa.

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_f1528 - Profil
gość_f1528
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie