Kraków: Częściej i wygodniej na lotnisko

Marek Stus - Profil Marek Stus
23 sierpnia 2012 17:58
23 komentarzy
Reklama

Od września będzie wyraźna poprawa w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej obsługującej krakowskie lotnisko! Zgodnie z informacjami podanymi przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT), począwszy od 1 września br. zwiększona zostanie częstotliwość kursów autobusów miejskich łączących centrum miasta z portem lotniczym w Balicach oraz powstanie nowy przystanek przed terminalem krajowym.

O zaproponowane przez ZIKiT zmiany od wielu miesięcy zabiegały władze Kraków Airport. Na problem wadliwego działania komunikacji lotniskowej zwracała uwagę także redakcja Pasazer.com. W opublikowanym kilka miesięcy temu raporcie wskazaliśmy słabe strony funkcjonowania transportu kolejowego i autobusowego do Balic oraz zgłosiliśmy postulaty zmian, które powinny przyczynić się do poprawy komfortu pasażerów podróżujących z/do portu lotniczego.

Przypomnijmy, że głównym problemem był nie tylko kolejny w tym roku,  drastyczny wzrost ceny biletów kolejowych, ale także nie najlepsze działanie obu linii autobusowych (208 i 292). Ich kursy były zbyt rzadkie, rozkłady jazdy częściowo pokrywały się ze sobą, a pojazdy jeździły notorycznie przepełnione. Poważnym utrudnieniem dla pasażerów korzystających z lotów krajowych był także brak przystanku autobusowego zlokalizowanego bezpośrednio przy terminalu krajowym.

Obecne zmiany przynajmniej częściowo rozwiązują te problemy.

W przypadku linii 292 zostanie zwiększona ilość kursów z dwóch do trzech na godzinę. Trasę nadal będą obsługiwały dłuższe pojazdy przegubowe, wprowadzone na tej linii w czerwcu br., dzięki czemu pasażerowie posiadający nawet większy bagaż będą mogli podróżować w bardziej komfortowych warunkach.

Z kolei autobusy linii 208 będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku "Kraków Airport T2". Dzięki temu, po raz pierwszy od momentu powstania terminala krajowego w Balicach, będzie można do niego bezpośrednio dojechać autobusem z centrum miasta. Dotychczas pasażerowie musieli bowiem korzystać z przystanku oddalonego od budynku o kilkaset metrów albo iść na piechotę do Terminala Międzynarodowego.

Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
forplay 2012-08-29 10:43   
forplay - Profil forplay
angielski to podstawa - zarówno w taxi jak i autobusie lotniskowym. Tego mi brakuje w standardzie - nie tylko w naszym kraju - ostatnio miałem z tym problem w Szwecji gdzie kierowca ni w ząb angielskiego.... całe szczęście że sobie przekląłem bo na kur... zareagował po Polsku i się dowiedziałem tego co chciałem :)
tom971 2012-08-29 10:25   
tom971 - Profil tom971
Wymagania podobaja mi się; angielskiego nie testowałem nigdy, a z domu zazwyczaj byłem wieziony Lanosami Astrami, potem zacząłem dzwonić po ta korporację co ma same Toyoty, a z lotniska do domu najczęściej trafiałem na Octavie I i Vectry.
spooks 2012-08-29 10:02   
spooks - Profil spooks
Wyraźna poprawa w funkcjonowaniu komunikacji - jeden autobus więcej na godzinę. To się ubawiłem!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama