×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: Częściej i wygodniej na lotniskoOd września będzie wyraźna poprawa w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej obsługującej krakowskie lotnisko! Zgodnie z informacjami podanymi przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu (ZIKiT), począwszy od 1 września br. zwiększona zostanie częstotliwość kursów autobusów miejskich łączących centrum miasta z portem lotniczym w Balicach oraz powstanie nowy przystanek przed terminalem krajowym.

O zaproponowane przez ZIKiT zmiany od wielu miesięcy zabiegały władze Kraków Airport. Na problem wadliwego działania komunikacji lotniskowej zwracała uwagę także redakcja Pasazer.com. W opublikowanym kilka miesięcy temu raporcie wskazaliśmy słabe strony funkcjonowania transportu kolejowego i autobusowego do Balic oraz zgłosiliśmy postulaty zmian, które powinny przyczynić się do poprawy komfortu pasażerów podróżujących z/do portu lotniczego.

Przypomnijmy, że głównym problemem był nie tylko kolejny w tym roku,  drastyczny wzrost ceny biletów kolejowych, ale także nie najlepsze działanie obu linii autobusowych (208 i 292). Ich kursy były zbyt rzadkie, rozkłady jazdy częściowo pokrywały się ze sobą, a pojazdy jeździły notorycznie przepełnione. Poważnym utrudnieniem dla pasażerów korzystających z lotów krajowych był także brak przystanku autobusowego zlokalizowanego bezpośrednio przy terminalu krajowym.

Obecne zmiany przynajmniej częściowo rozwiązują te problemy.

W przypadku linii 292 zostanie zwiększona ilość kursów z dwóch do trzech na godzinę. Trasę nadal będą obsługiwały dłuższe pojazdy przegubowe, wprowadzone na tej linii w czerwcu br., dzięki czemu pasażerowie posiadający nawet większy bagaż będą mogli podróżować w bardziej komfortowych warunkach.

Z kolei autobusy linii 208 będą zatrzymywały się na dodatkowym przystanku "Kraków Airport T2". Dzięki temu, po raz pierwszy od momentu powstania terminala krajowego w Balicach, będzie można do niego bezpośrednio dojechać autobusem z centrum miasta. Dotychczas pasażerowie musieli bowiem korzystać z przystanku oddalonego od budynku o kilkaset metrów albo iść na piechotę do Terminala Międzynarodowego.

Marek Stusgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie