×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


BA: Dostawa Airbusa A380 przesuniętaBritish Airways jest w trakcie rozmów z Airbusem dotyczących dostawy pierwszych maszyn A380. Najprawdopodobniej pierwsza maszyna tego typu pojawi się w dopiero w trzecim kwartale, a nie jak wcześniej zakładano na początku 2013 roku. Brytyjski przewoźnik posiada na zamówieniu 12 SuperJumbo.

- Cały czas negocjujemy z Airbusem. Pierwszy A380 w naszych barwach pojawi się w Londynie w 2013 roku. Jednak prawdopodobnie nie unikniemy przesunięcia dostawy na trzeci kwartał przyszłego roku - powiedział Willie Walsh, prezes International Airlines Group (IAG).


Statecznik pierwszego Airbusa A380 dla British Airways (G-XLEA)

BA będzie pierwszym klientem, który odbierze poprawiony model A380. Poprawki zawierają wzmocnioną konstrukcję kadłuba, o 1,5 stopnia zmienioną geometrię skrzydeł, a także poprawione ich  użebrowanie. Samolot będzie posiadać również zwiększoną masę startową do 573 ton (o 4 tony) oraz dodatkowe 190 km zasięgu.Jednak nadal głównym opóźnieniem jest problem z użebrowaniem skrzydeł, którego poprawka uzyska certyfikację (produkcji seryjnej) dopiero późną jesienią br. Od pierwszego kwartału 2013 r. części do modyfikacji latających A380 będą dostępne, ale dopiero od 2014 r. nowe A380 będą już w fabryce otrzymywać ulepszone części.

Airbus również liczy, że większość operatorów A380, którzy mają otrzymać samoloty w 2013 roku, wybierze opcje naprawy skrzydeł podczas montażu końcowego. Jednak i ona spowoduje opóźnienie dostawy nowej maszyny od czterech do sześciu tygodni.

Piotr Bożyk
Fot. British Airwaysgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie