Ryanair: Od tygodnia latamy z Modlina

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
25 lipca 2012 11:47
13 komentarzy
Reklama

Trwa właśnie konferencja prasowa przedstawicieli Ryanair w Modlinie. Na podwarszawskim lotnisku zjawił się ponownie Michael O'Leary. Tematem spotkania, jak określił to irlandzki przewoźnik, są wspaniałe wiadomości dotyczące rozpoczęcia operacji Ryanair na lotnisku w Warszawie Modlin.

Przewoźnik świętuje pierwszy tydzień działalności na lotnisku w Modlinie i sprzedaje bilety na wybranych trasach już za 1 PLN w jedną stronę. W tej cenie polecimy z Warszawy Modlina do Oslo Rygge czy Sztokholmu Skavsta.

Michael O'Leary zapowiedział również, że promocja cieszy się tak dużym powodzeniem, że zostanie przedłużona o kolejny tydzień. Walka o pasażerów z Modlina trwa dalej - przedstawiciele przewoźnika ogłosili, że będą oferować bilety o 50% tańsze niż Wizz Air.

- Jeśli Wizz Air będzie miał bilety za 1 PLN, to my będziemy latać za 50 gr - obiecuje Michael O'Leary.

W ciągu pierwszego tygodnia działalności, Ryanair przewiózł na trasach z Modlina 12 tys. pasażerów. W sumie z podwarszawskiego lotniska przewoźnik zrealizował ponad 70 lotów. Współczynnik wypełnienia miejsc wyniósł w tym okresie 85%, Ryanair nie omieszkał się również pochwalić swoją bardzo wysoką punktualnością.

Ryanair tajemniczo zapowiada również uruchomienie dwóch nowych tras na zimę, szczegóły poznamy dopiero pod koniec sierpnia. Obecnie prowadzone są rozmowy na ten temat z władzami portu lotniczego.

Przewoźnik zachęca również polskie organizacje do udziału przy tworzeniu kolejnego kalendarza, w którym personel pokładowy Ryanair prezentuje się w strojach bikini, zbierając tym samym środki dla fundacji charytatywnych.

Michael O'Leary, zapytany o rozwój jedynej bazy Ryanair we Wrocławiu, odpowiedział krótko, że w tym roku nie planują zwiększenia ilości zbazowanych samolotów na tym lotnisku.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
wojtek 2012-07-25 20:23   
wojtek - Profil wojtek
Ale im OLT psikusa zrobił :p Konferencja przeszła praktycznie bez echa :p A czy redakcja skusiła się na kawę i zapłaciła za kubek? :p
gosc_41721 2012-07-25 18:53   
gosc_41721 - Profil gosc_41721
No w tym wypadku 85 % LF to nie najlepsza wiadomość. Przy lotach za 1PLN bardziej opłacalne jest wieźć powietrze niż pełny samolot.Choć oczywiście nie wszystkie siedzenia będą po 1PLN.
jsg 2012-07-25 16:15   
jsg - Profil jsg
LO przez WAW 271 PLN, najkrótsze połączenie 2:40
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama