×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Z biletem Balice Express po aglomeracjiOd 1 lipca Przewozy Regionalne obsługujące połączenie kolejowe między Dworcem Głównym w Krakowie a lotniskiem w Balicach wprowadziły nową ofertę dla pasażerów. Bilety sprzedawane na kursy Balice Express uprawniają do przesiadki do dowolnie wybranej stacji na terenie I strefy aglomeracji krakowskiej.
 


Pasażerowie będą mogli bez dodatkowych opłat skorzystać z połączenia kolejowego na lotnisko rozpoczynając bądź kończąc swoją podróż m.in. w Wieliczce, Skawinie czy Zabierzowie.

Nowa oferta jest próbą ratowania wizerunku PR po czerwcowej, drastycznej podwyżce cen biletów za przejazd z Krakowa do Balic. Działanie przewoźnika spotkało się wówczas ze zdecydowaną krytyką podróżnych. Według nieoficjalnych danych w czerwcu liczba pasażerów korzystających z Balice Express spadła o prawie 70%.

Przewoźnikowi grozi również utrata dotacji z samorządu wojewódzkiego, która pokrywa różnicę między kosztami i przychodami z realizacji przewozów.
 
- Województwo Małopolskie wyraziło dezaprobatę dla dokonanych zmian nie wykluczając możliwości wycofania dofinansowania do przewozów na przedmiotowej trasie - poinformowało w zeszłym tygodniu Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

PR nie zamierzają jednak na razie obniżyć ceny biletów za przejazd, które kosztują 19 zł.


Marek Stusgość_39388 - Profil
gość_39388
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie