Spór o reklamę. OLT odpowiada LOT-owi

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
17 maja 2012 18:01
34 komentarzy
Reklama

Linie OLT Express zapowiedziały odwołanie od decyzji sądu i podjęcie odpowiednich kroków prawnych. Wczoraj (16.05) informowaliśmy o decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie, który zakazał rozpowszechniania reklamy OLT łudząco podobnej do reklamy LOT-u na czas trwania procesu między spółkami.

- Jest to standardowe postępowanie polegające na zabezpieczeniu roszczeń wyłącznie jednej ze stron – tej, która takie doniesienie składa – mówi Magdalena Grzybowska, szef ds. komunikacji OLT Express.

Jak argumentuje Grzybowska sąd wydał postanowienie wyłącznie w oparciu o argumenty przedstawione przez LOT, bez wcześniejszego wysłuchania argumentów OLT Express, gdyż tak skonstruowane są przepisy regulujące postępowanie zabezpieczające.

- Na tę chwilę sąd w swoim postanowieniu uznał jedynie, że niektóre roszczenia LOT zostały uprawdopodobnione (co w żaden sposób nie oznacza udowodnione), natomiast OLT Express dopiero teraz będzie miało szansę wypowiedzenia się w tej sprawie i będzie się odwoływać od decyzji Sądu – dodaje Grzybowska.

Jak wynika z decyzji, sąd nie zakazał rozpowszechniania reklam OLT Express, tylko posługiwania się reklamami zawierającymi określony motyw graficzny i słowa "Nowe Polskie Linie Lotnicze", a także reklamami zawierającymi słowa "Polskie Linie Lotnicze" - czytamy w oświadczeniu OLT Express przesłanym do naszej redakcji.

- Nieprawdą jest jakoby sąd w zupełności zabronił OLT Express posługiwania się określeniem "Nowe Polskie Linie Lotnicze", czy „Polskie Linie Lotnicze”, zakaz dotyczy wykorzystania sformułowania "Polskie Linie Lotnicze" w reklamie oraz użycia nazwy „Nowe Polskie Linie Lotnicze” na rzeczonej grafice reklamowej – mówi rzecznik linii.

OLT Expres zarzuca LOT-owi brak dowodów na posiadania autorskich praw majątkowych do utworu reklamowego.

Dlatego przedstawiciele OLT Express twierdzą, że mieli pełne podstawy prawne do prowadzenia kampanii marketingowej w założonym kształcie.

Grafika z samolotem, zgodnie ze strategią wizerunkową firmy była używana przez OLT Express podczas pierwszej kampanii promującej wejście na rynek Nowych Polskich Linii Lotniczych OLT Express w lutym 2012 roku.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4483e 2012-05-24 11:17   
gosc_4483e - Profil gosc_4483e
kero - dokładnie, niedługo będą tureckie linie lotnicze LOT i się skończy problem ;)
kero 2012-05-19 21:19   
kero - Profil kero
A tak naprawdę to czy LOT zastrzegł tę nazwę? Wątpię. Po za tym kolejny raz LOT pokazuje, że nie stara się o podwyższenie własnych zysków tylko upierdliwie po polsku stara się aby konkurencja nie osiągała zysków. Ten komunistyczny twór powinien był zostać zlikwidowany bo doi budżet państwa.
gosc_80b77 2012-05-19 04:06   
gosc_80b77 - Profil gosc_80b77
jeszcze będziecie w tym roku - doceniać INTERCITY / LOT / EUROLOT ... spoko koko
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama