Finnair odleciał do Chongqing

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
11 maja 2012 18:18
8 komentarzy
Reklama

W środę (9.05) Finnair zainaugurował połączenie do Chongqing, jednego z największych i najszybciej rozwijających się miast w Chinach. Nowa trasa jest kolejnym krokiem w strategii przewoźnika, który oferuje najkrótsze połączenie między Azją a Europą przez swój hub w Helsinkach.

Finnair jest pierwszym przewoźnikiem, który połączył Europę i Chongqing. Z Helsinek do Chongqing polecimy cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty. Rejsy powrotne zaplanowano na wtorki, czwartki, soboty oraz niedziele.Położony na skraju płaskowyżu tybetańskiego rejon Chongqing jest jednym z czterech chińskich miast na prawach prowincji, a jedynym w Chinach śródlądowych. Populacja wynosi 32 mln ludzi zamieszkałych na obszarze wielkości Austrii i ma się podwoić w ciągu najbliższych pięciu lat.

- Chiny są kluczowym elementem naszej strategii Azja-Europa. Nowa trasa wzmocni naszą pozycję na rozwijających się rynkach azjatyckich. Chcę podziękować władzom Chongqing i lokalnego lotniska za wspaniałą współpracę i wsparcie otwarcie tej nowej trasy. Wierzymy, że Chongqing ma potencjał dla ruchu pomiędzy zachodnimi Chinami i Europą - powiedział Mika Vehviläinen, prezes Finnair.Wiele firm zachodnich i chińskich, zwłaszcza z branży elektronicznej, motoryzacyjnej i chemicznej, rozszerza obecnie swoją działalność w Chongqing. Dlatego podróże biznesowe oraz perspektywy przewozu cargo są bardzo obiecujące. Port lotniczy w Chongqing ma już ponad 140 tras do 80 miast w Chinach i Azji, a obecnie lotnisko jest w trakcie rozbudowy. Kiedy w 2015 roku zakończy się remont, lotnisko będzie zdolne do obsługi 45 milionów pasażerów rocznie.

Poza dynamicznie rozwijającym się biznesem, Chongqing wiele oferuje turystom zainteresowanym historią i przyrodą Chin. Zwiedzający mogą podziwiać zabytki, świątynie, gorące źródła i piękno przyrody, jak również rzeźby Dazu Rock, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Chongqing również zapewnia wygodny dostęp do rejsów rzecznych na rzekach Jialing Jiang i Jangcy, a miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z Lhasą, Xian i Kunming.

Loty będą realizowane samolotem Airbus A330-300 lub A340-300. Będzie to czwarte, po Pekinie, Szanghaju i Hong Kongu, chińskie miasto, do którego będzie latał fiński przewoźnik.

Piotr Bożyk
Fot. Finnair
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mietek 2012-05-14 13:51   
mietek - Profil mietek
BA to wyraźnie trzyma swój ruch i rynek czyli połączenia do juesej i na karaiby, a jeżeli chodzi o Azję to linie typu EK mocno im podebrały klientów.
gosc_4eca3 2012-05-12 14:21   
gosc_4eca3 - Profil gosc_4eca3
Tak, ich siatka amerykańska sprawia ogromne wrażenie. Azjatycka część połączeń, mimo wszystko, nie wygląda na bardzo zaniedbaną. Na dodatek British Airways jest jedną z dwóch europejskich linii, która lata do Australii. Co prawda okrojonej już tylko do Sydney.
gosc_28a40 2012-05-12 11:47   
gosc_28a40 - Profil gosc_28a40
tak ale ogolnie siatke maja tak marna, poza USA i Karaibami. Wlasciwie polaczenia kroja, kiedys byl poznan, krakow, malta i inne...wszystko pokrojone no ale sa kolejne polaczenia do nowego jorku juz chyba ze 20 dziennie razem z american airlines..
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama