Gala rozdania nagród NLL 2011

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
29 marca 2012 23:12
12 komentarzy
Reklama

Już po raz ósmy czytelnicy Pasazer.com wybrali najlepsze linie lotnicze operujące w Polsce. Tym razem dzięki głosom internautów triumfowali: Wizz Air, LOT i Enter Air. Wyniki poznaliśmy 29 marca podczas uroczystej Gali w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Nagrodę w kategorii najlepsza tania linia lotnicza już po raz ósmy z rzędu odebrał Wizz Air, na drugim miejscu znalazł się Ryanair, na trzecim zaś easyJet. Za najlepszą tradycyjną linię internauci, podobnie jak w ubiegłym roku uznali LOT, na kolejnych miejscach Lufthansa i KLM. Najlepszą linią czarterową okazał się Enter Air, na drugiej pozycji LOT Charters, a na trzeciej zaś Travel Service.

Plebiscyt organizowany przez portal Pasazer.com, trwał 3 miesiące i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, oddano rekordową liczbę 25 tysięcy głosów. Partnerem Plebiscytu oraz organizatorem Gali był Kraków Airport. Patronat medialny nad Plebiscytem objął Onet.pl.

- To już 8 edycja Plebiscytu Najlepsza Linia Lotnicza organizowanego przez portal Pasazer.com. Wyniki głosowania to werdykt pasażerów odnośnie ich preferencji w stosunku do przewoźników lotniczych. Dla linii lotniczych to doskonały wskaźnik zadowolenia klientów z usług przez nich świadczonych – powiedział Paweł Cybulak, redaktor naczelny portalu Pasazer.com

Plebiscyt po raz drugi został wzbogacony o głosy Kapituły Eksperckiej, która wybierała najlepszych w pięciu kategoriach. Nagrodę w kategorii najlepsza linia biznesowa otrzymała Lufthansa, tuż za nią znaleźli się Turkish Airlines oraz SWISS.

Najlepszą nową trasą okazało się połączenie Kraków - Gdańsk.

Za najbardziej znaczące wydarzenie w branży w minionym roku członkowie Kapituły uznali rozwój rynku połączeń krajowych. W kategorii przewoźnik, który w ubiegłym roku przyczynił się do rozwoju transportu lotniczego w naszym kraju pierwsze miejsce ex aequo zajęły: Eurolot oraz Enter Air.

Ponadto, eksperci przewidują, że wydarzeniem, które w 2012 roku będzie miało największy wpływ na branżę lotniczą okaże się rozwój połączeń krajowych - OLT Express

Plebiscyt i Gala na stałe wpisały się w kalendarz imprez lotniczych w Polsce. Tegoroczna Gala zgromadziła licznych gości. W Krakowie pojawili się między innymi przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, reprezentanci linii lotniczych operujących w Polsce, przedstawiciele portów lotniczych, touroperatorów oraz dziennikarze.

Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
solokhumbu 2012-04-02 12:35   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Mnie się Wizz spóźnił solidnie raz (śnieżyca na NYO), poza tym na czas lub przed czasem. Przychylam się do humbaczek opinii :)
humbak 2012-04-02 11:42   
humbak - Profil humbak
Na moje ponad 100 lotów Wizzem, miałem może z 2-3 opóźnienia do 30 min.
gosc_d79df 2012-04-01 18:57   
gosc_d79df - Profil gosc_d79df
Wizz wiecznie się spóźnia, Ryanair zwykle wcześniej niż w rozkładzie, easy ma nieco sponiewierane samoloty - to z obserwacji własnych na trasach do EPKK i EPKT
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama