×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic przyspiesza wymianę flotyŁotewska linia lotnicza airBaltic przyspiesza wymianę floty. W przyszłym roku z floty znikną Boeing 757-200, a w perspektywie kilku lat planowane jest zastąpienie Boeingów 737-300 i -500 nowszymi maszynami tej klasy.airBaltic zostało niedawno zrenacjonalizowane. Nowy szef linii, Martin Gauss, zaproponował różne rozwiązania w celu poprawienia stanu finansów linii. Wśród nich było zlikwidowanie firmy, zmniejszenie jej floty lub zmiana formuły działania na point-to-point. Rząd uznał jednak, że priorytetem powinien być dalszy rozwój bazy przesiadkowej linii w Rydze. Obecnie airBaltic ma tam 67% udziałów w rynku, a połowa pasażerów tranzytowych korzysta z usług tej linii.Gauss, który wcześniej był szefem Malevu i DBA, chce teraz skoncentrować się na reorganizacji siatki połączeń. Jedną z metod ma być wycofanie Fokkerów 50 i zastąpienie ich Bombardierami Dash 8-Q400. Gauss uważa również, że dwa Boeingi 757 są zbyt duże na potrzeby airBaltic i w przyszłym roku zostaną wycofane. 

Z uwagi na długoterminowe leasingi samolotów Boeing 737-300 i -500 ich wymiana będzie możliwa dopiero w 2016 r. Łotewska linia chce wtedy zastąpić je nowszymi Boeingami 737NG lub Airbusami A320. W przyszłym roku do floty airBaltic mogą dołączyć samoloty od leasingodawców. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_bf650 - Profil
gość_bf650
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie