×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Trzy kwartały w PLL LOTPo trzech kwartałach Polskie Linie Lotnicze LOT zarobiły 5,4 mln zł, strata z działalności podstawowej wyniosła 52 mln zł.

W ciągu trzech kwartałów 2011 dynamika przewozów na połączeniach rozkładowych sięgnęła 111 % w porównaniu do 2010 roku. Przewozy krajowe wzrosły o 21 %. Zwiększyła się również dynamika na rejsach średniego zasięgu o 11%. Na rejsach długodystansowych dynamika przewozu kształtuje się na poziomie 95% w porównaniu do zeszłego roku, co jest związane ze zmniejszoną liczbą operacji na trasie z/do Ameryki Północnej i Azji.

LOT nie inwestuje w zwiększanie ilości swojej floty długodystansowej samolotów Boeing 767 w oczekiwaniu na dostawy samolotów Boeing 787, stąd m.in. brak wzrostu przewozów atlantyckich.

W okresie od stycznia do września br. w przewozach pasażerów klasy biznes nastąpiła znacząca poprawa dynamiki przewozów o 21 % w zestawieniu z wynikami 2010 roku. W samym tylko wrześniu dynamika przewozów w klasie biznes wyniosła 130%.Średni współczynnik wykorzystania miejsc pasażerskich w samolotach od początku roku do września wyniósł około 75%, a w szczycie sezonu letniego czyli w trzecim kwartale 2011 roku wyniósł 81 %.

Przychody z działalności podstawowej za okres 9 miesięcy bieżącego roku wzrosły o 6%, zaś koszty o 4% mimo, że same koszty paliwa wzrosły w tym okresie aż o 27%.

Z tytułu wyższej ceny paliwa lotniczego LOT wydał o 221 milionów złotych więcej niż w roku 2010. Wyniki finansowe za trzy kwartały br. obrazują zmniejszenie straty w skali roku z minus 96 mln złotych w 2010 roku do minus 52 mln złotych w tym roku. Oznacza to poprawę wyników o 44 mln złotych.

Wyłączając efekt wahań cen paliwa i kursów walut poprawa wyniosła 225 mln złotych. W trzecim kwartale odnotowano zysk z działalności podstawowej na poziomie plus 67,6 mln złotych w porównaniu do plus 56,4 mln złotych z tego samego okresu w zeszłym roku.

Wynik netto za okres od początku roku do września wyniósł plus 5,4 mln złotych i podlegał ostatnio obserwowanym wahaniom notowań kursów walut.

Punktualność trzecim kwartale br. wzrosła z 76% do 81%, a ciągu 9 miesięcy z 79 % do 83 % w porównaniu do poprzedniego roku. Poprawie uległa również regularność lotów – od początku roku wzrosła o ponad 1 % w odniesieniu do 2010 roku i wyniosła 97,8 %.


Fot. Piotr Bożyk


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie