×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines połączą się z IAG?
Czy doczekamy kolejnego, wielkiego połączenia linii lotniczych? Wszystko wskazuje, że tak, a przynajmniej taką nadzieję ma prezes American Airlines. Thomas W. Horton, prezes AMR Corporation, która jest właścicielem linii American powiedział w obszernym wywiadzie dla gazety "The Times of London", że ma nadzieję na połączenie swojej firmy z International Airlines Group, która jest właścicielem British Airways i Iberii.Na wstępie pojawia się jednak problem amerykańskich przepisów. Prawo Stanów Zjednoczonych zabrania posiadania przez zagraniczne podmioty więcej niż 25% danej linii lotniczej, ale zarząd American jest przekonany, że ten przepis zostanie wkrótce zmieniony.

Warto dodać, że American Airlines i British Airways są założycielami sojuszu Oneworld, w którym bardzo ściśle ze sobą współpracują. Dlatego kolejny krok w celu połączenia wydaje się nieunikniony tym bardziej, że wartość grupy IAG to 7 mld dolarów w porównaniu do 1,5 mld dolarów wartości spółki AMR Corporation.

- Stworzenie sojuszu z grupą IAG stanowiłoby dla nas istotne wsparcie oraz stworzyło największą grupę wśród linii lotniczych przez co moglibyśmy oferować niskie ceny. Myślę, że jeszcze za mojego urzędowania zasady posiadania udziałów przez podmioty zagraniczne w USA staną się bardziej elastyczne - powiedział Thomas W. Horton, prezes American Airlines.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie