×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Łódź: Nowy prezes poszukiwany
Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Łódź im. W. Reymonta ogłosiła konkurs na stanowisko prezesa zarządu. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 27 czerwca.

Od kandydatów wymaga się m.in. pięcioletniego stażu na stanowisku kierowniczym oraz znajomości języka obcego. Warunkiem jest również opracowanie na temat rozwoju łódzkiego lotniska (do 2 stron).

 - Konkurs na stanowisko prezesa zarządu został ogłoszony, ponieważ zarówno właściciele lotniska, jak i rada nadzorcza nie są zadowoleni z tempa i kierunków rozwoju łódzkiego portu. Od kandydatów oczekujemy przedstawienia koncepcji funkcjonowania lotniska, obejmującej rozwój nowych połączeń oraz segmentu przewozów towarowych, zapewniającej większą niż dotychczas efektywność, by miasto nie musiało co roku dopłacać do portu - mówi Jan Pamuła, przewodniczący Rady Nadzorczej łódzkiego lotniska.


Nowobudowany łódzki terminal

W kwietniu odwołany został wiceprezes portu. Czy będą kolejne zmiany?

 - Najpierw rada chce wybrać prezesa, a dopiero potem zapadną dalsze decyzje - dodaje Pamuła

W ogłoszeniu od kandydatów nie wymaga się jednak doświadczenia w branży lotniczej. Dlaczego?

 - Szukamy dobrego menedżera. W branży lotniczej  nietrudno znaleźć osoby, które znakomicie sobie radzą mimo braku wcześniejszych doświadczeń w tym segmencie - wyjaśnia Pamuła.

Dotychczasowy prezes lotniska Leszek Krawczyk nie został jeszcze odwołany. Jest prezesem portu od 8 lat, wcześniej był prezesem lotniska we Wrocławiu, a w Łodzi w 2003 roku zastąpił Michała Marca.

Tomasz Wyszyński
Fot. A. Amerskigość_90000 - Profil
gość_90000
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie