×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


British Airways: Kolejne strajki?Personel pokładowy British Airways, tak jak oczekiwano, zagłosował i opowiedział się za kolejnymi strajkami. Taka decyzja nie zaskoczyła zarządu BA, który jednocześnie stwierdził, że jeśli strajki dojdą do skutku to linia i tak będzie mogła wykonać większość rejsów z Londynu.

Związek zawodowy Unite, który reprezentuje personel pokładowy BA, potwierdził, że 83% spośród 6981 osób, które zagłosowały, odpowiedziały się za strajkiem. Z głosowania wynika, że tylko połowa zatrudnionych na pokładzie zabrała głos w tej sprawie ponieważ przewoźnik łącznie zatrudnia około 13.500 personelu pokładowego.

- Apelujemy po raz kolejny do zarządu linii, aby dostrzegł ten wyraźny sygnał ze strony swoich pracowników. Jesteśmy nadal gotowi do rozmów z zarządem, aby ostatecznie znaleźć rozwiązanie tego długiego sporu - powiedział Len McCluskey, sekretarz generalny Unite.- To jest czas na współpracę, a nie na konfrontację. Rozpoczęliśmy rozmowy z Unite na początku marca. Rozmowy nadal trwają i na pewno ich nie przerwiemy. Jest to jedyna okazja, aby raz na zawsze zakończyć ten spór  - powiedział Tony Cane, rzecznik British Airways. - Linia jest przygotowana do strajku i na pewno wykona 90% zaplanowanych operacji. Będzie to możliwe dzięki temu, że od czasu rozpoczęcia sporu, przeszkoliliśmy dużą liczbę naszych pracowników z innych działów, którzy będą mogli przejąć obowiązki personelu pokładowego - dodał.

Spór pomiędzy zarządem a związkiem rozpoczął się w listopadzie 2009 roku. Pierwotnie był reakcją na plany ograniczenia zatrudnienia przez BA. Teraz jednak skupia się przede wszystkim na kwestii przywrócenia koncesji podróży wycofanych dla członków personelu pokładowego, którzy brał udział w pierwszych strajkach.

Na tę chwilę związek nie podał wstępnej daty strajku. Zgodnie z ustawodawstwem Wielkiej Brytanii związek zawodowy, musi ją ogłosić w ciągu 28 dni od momentu głosowania pracowniczego i przekazać informacje do zarządu pracodawcy z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem o planowanym strajku.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie