×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Podkarpacie zapłaci Ryanairowi
Prawie 24 mln zł. zapłaci samorząd województwa podkarpackiego irlandzkiemu przewoźnikowi lotniczemu Ryanair za reklamę regionu - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Ryanair wskutek umowy będzie na jednej ze swoich maszyn "woził" logo Podkarpacia. Jak podkreślił dzisiaj Wiesław Bek, rzecznik marszałka województwa podkarpackiego, umowa obowiązuje od dzisiaj (01.03.) do roku 2014.

- Będziemy płacić Ryanairowi ok. 6 mln zł rocznie, w zamian przewoźnik zobowiązał się do umieszczenia nowego logo Podkarpacia na dziobie jednej ze swoich maszyn. Poza tym logo znajdzie się także na szafkach bagażowych, a na pokładach samolotów dostępne będą foldery reklamujące nasz region - dodał Bek, którego cytuje "Rzeczpospolita".

Dzisiejsza umowa jest pokłosiem przetargu ogłoszonego w zeszłym roku przez samorząd Podkarpacia na promocję regionu przez przewoźników lotniczych. Ryanair jako jedyny zgłosił się do przetargu.

Opłaty za promocję i wykonywanie rejsów do Rzeszowa Ryanair pobierał także wcześniej, jednak dotąd była to kwota około 1 miliona złotych rocznie. Za tę cenę Podkarpacie miało zapewnioną reklamę na witrynie irlandzkiego przewoźnika. Nieoficjalnie mówi się także, że obecne astronomiczne sumy to swoisty "deal" - szansa na rozkwit połączeń Ryanaira z Rzeszowa.
gość_7395c - Profil
gość_7395c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie