LOT poleci do Innsbrucka

11 czerwca 2024 13:41
7 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają połączenie do Innsbrucka. Nowa trasa narodowego przewoźnika do stolicy Tyrolu startuje 29 listopada i będzie realizowana przez cały okres zimowy – aż do 28 marca przyszłego roku.
Reklama
Rejsy do Innsbrucka będą odbywały się raz w tygodniu, w każdy piątek. Pasażerowie będą podróżować samolotami typu Boeing 737, startując z lotniska w Warszawie o 10:25 czasu lokalnego. Wylot z Innsbrucka zaplanowano na piątkowe popołudnia, na godzinę 13:35 LT. Czas lotu na tej trasie wyniesie około 1,5 godziny.
Innsbruck jest kolejną po Taszkencie, Atenach, Oradei i Rijadzie trasą, którą LOT zainauguruje jeszcze w tym roku. Dzięki dużym zamówieniom flotowym zrealizowanym w ostatnich miesiącach przez LOT, możemy zaoferować podróżnym zarówno nowe kierunki, jak również zwiększać częstotliwość na tych już istniejących. Planując rejsy do austriackiego serca sportów zimowych, odpowiadamy na potrzeby naszych pasażerów. Innsbruck oferuje nie tylko doskonałe warunki narciarskie, ale także wiele atrakcji kulturalnych i turystycznych. Jesteśmy pewni, że nowe połączenie spotka się z dużym zainteresowaniem
– mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.


Innsbruck zachwyca już od pierwszych chwil po przylocie. Wychodząc na płytę lotniska pasażerowie doświadczają jedynego w swoim rodzaju widoku na alpejskie zaśnieżone szczyty. Miłośnicy sportów zimowych z pewnością znajdą tu wiele atrakcji. Perła Tyrolu oferuje ponad 350 km tras narciarskich, o różnym stopniu trudności. Miasto to dwukrotnie było organizatorem zimowych Igrzysk Olimpijskich, a dziś te wyjątkowe trasy dostępne są dla wszystkich miłośników szusowania po białych stokach. Teren położony jest na wysokości 820 – 3210 m n.p.m., dzięki czemu idealne warunki śniegowe utrzymują się tu od końca listopada do marca włącznie. Na tutejszej skoczni Bergisel, z charakterystycznym przeciwstokiem, co roku odbywają się również zawody wchodzące w skład Turnieju Czterech Skoczni, dostarczając odwiedzającym kibicom niezapomnianych emocji.

Austriacki, zimowy kurort ma do zaoferowania również wiele propozycji do zwiedzania. Dwa piękne zamki – Hofburg i Ambras, zaskakują swoimi bogato zdobionymi wnętrzami oraz niezwykłymi eksponatami. Wieczorami warto pooddychać górskim powietrzem, przechadzając się po średniowiecznej starówce z urokliwymi kamieniczkami. Skarbem tutejszych okolic jest także fabryka i muzeum najsłynniejszych na świecie kryształów – kryształów Swarovskiego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
MisiekUszatek 2024-06-17 21:55   
MisiekUszatek - Profil MisiekUszatek
Trasy narciarskie obsługuje się w soboty. Kropka. Koniec.
ec29 2024-06-15 10:52   
ec29 - Profil ec29
Małą korekta: usunę z listy Zagrzeb, bo sprawdziłem, ze Lublana jest bliżej wszystkich dużych kurortów na południu Austrii. Za to dodam Wenecję, choć w najbliższą zimę, nie ma lotów w sobotę, za to są w niedzielę.

Czyli mamy listę 15 miast (jsg dzięki za Ateny), do których LOT i tak lata: Tbilisi, Sofia, Bukareszt, Podgorica, Belgrad, Lublana, Wiedeń, Monachium, Wenecja, Mediolan, Zurich, Genewa, Nicea, Barcelona i Ateny. Ja bym zaczął od autobusów w sobotę (Wenecja w niedzielę) do 1-3 kurortów z każdego z tych miast i powiedzmy w przypadku Mediolanu i Tbilisi codziennie. Belgrad i Bukareszt uruchomiony cztery lata później, bo z Belgradu jest 300 km, a w Rumunii te centra są dość małe: przy czym po pewnym czasie ludzie zaczną szukać miejsc, gdzie jeszcze nie byli, wiec po kilku latach powinno się udać.

Ceny? Ja bym postawił na pakiety lot, transfer, bagaż, narty i za cały pakiet sugerowałbym trzy ceny: 799 zł, 999 zł i 1499 zł.
jsg 2024-06-14 10:41   
jsg - Profil jsg
Kurorty narciarskie położone są w pobliżu Innsbruku z regularną komunikacja autobusową pomiędzy miastem i kurortami. Ale pomysł z dedykowanym transportem, też pomieram. A do listy dodałbym ... Ateny (kurort na Parnassos).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy