Piloci i personel pokładowy Wizz Air Malta zapowiedzieli akcję strajkową

26 maja 2024 09:00
Piloci i personel pokładowy Wizz Air Malta zapowiedzieli czterogodzinną akcję strajkową we Włoszech, która odbędzie się we wtorek (28.05).
Reklama

Organizatorem strajku jest związak zawodowy Federazione Italiana Trasporti-Confederazione Italiana Sindacati Lavoratori (FIT-CISL). Związek ten reprezentuje włoskich pilotów i członków personelu pokładowego, którzy są zatrudnieni przez spółkę Wizz Air Malta. Akcja strajkowa odbędzie się w godzinach od 13:00 do 17:00 i dotknie ogromną większość lotów Wizz Aira z Włoch. Personel pokładowy oraz piloci domagają się lepszych warunków pracy, bardziej przejrzystych zasad zatrudnienia oraz podpisania zbiorowego układu pracy. Przedstawiciele linii podważają jednak legalność akcji strajkowej.

- Wizz Air kwestionuje legalność zapowiedzianego strajku. Na tę chwilę nie chcemy się szczegółowo wypowiadać na temat kwestii prawnych
– powiedział Diarmuid O’Conghaile, dyrektor zarządzający Wizz Air Malta.Władze przewoźnika podkreślają, że uznają prawo pracowników do zrzeszania się w związkach zawodowych, a także są otwarte na prowadzenie dialogu.

- Wizz Air uznaje prawo pracowników do wstąpienia do związku zawodowego. Jesteśmy również gotowi do prowadzenia dialogu, co sprawdzało się w ciągu ostatnich 20 lat. Strajk jest niepotrzebny i nikomu nie przyniesie korzyści. Przez wzgląd na naszych pasażerów apelujemy do naszych pracowników, aby nie brali udziału w żadnym strajku
– dodaje O’Conghaile.


W przeszłości Wizz Air miewał już konflikty z pracownikami w Rumunii, którzy zarzucali przewoźnikowi brak poszanowania ich praw oraz kwestii bezpieczeństwa.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy