Wizz Air pozyskuje używane airbusy

17 maja 2024 13:44
W ostatnich dniach Wizz Air pozyskał cztery używane airbusy od innych przewoźników, które mają pomóc uzupełnić braki flotowe linii. Dwie z tych maszyn latały już w przeszłości w barwach Wizz Aira.
Reklama
Nie widać końca problemów Wizz Aira z silnikami airbusów z rodziny neo. Obecnie ponad 40 należących do węgierskiego przewoźnika maszyn tego typu jest uziemionych i przechodzi serwisy silników. Według niedawnej wypowiedzi Jozsefa Varadiego cały proces przeglądów airbusów neo Wizz Aira potrwa nawet do końca 2025 roku. Do tego czasu niskokosztowiec nie będzie mógł w pełni korzystać ze swojej floty i jest zmuszony poszukiwać dodatkowych samolotów również na rynku wtórnym, szczególnie przed zbliżającym się letnim szczytem przewozów.


Na początku kwietnia informowaliśmy o wyleasingowaniu przez Wizz Aira trzech boeingów 737 wraz z załogami od ukraińskiej linii SkyUp. W ostatnich dniach, według informacji portalu fly4free.pl, Wizz Air pozyskał również cztery używane airbusy od innych przewoźników. Chodzi konkretnie o jednego sześcioletniego airbusa A321 należącego wcześniej do tureckiej linii Anadolujet oraz trzy airbusy A320. Jeden 14-letni samolot pozyskany od easyJet i dwie kilkunastoletnie maszyny HA-LWM i HA-LWE, które w przeszłości latały już w barwach Wizz Aira, ale zostały wycofane w procesie odmładzania floty po dostawach pierwszych airbusów z rodziny neo.

Na razie nie wiadomo na jakich trasach będą latać nowo pozyskane maszyny, ani gdzie zostaną zbazowane. Bardzo prawdopodobne, że nie są to ostatnie dodatkowe używane samoloty, które w najbliższych tygodniach pozyska Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy