Wizz Air ma już 20 lat!

19 maja 2024 15:53
Dziś (19.05) mija dwadzieścia lat od debiutu linii lotniczej Wizz Air w Polsce. Niskokosztowy przewoźnik swój pierwszy komercyjny lot zrealizował 19 maja 2004 roku z Pyrzowic do Londynu-Luton.
Reklama
Równo dwadzieścia lat później, w niedzielę 19 maja 2024 roku, przed porannym odlotem do Luton, Wizz Air świętował wraz z pasażerami dwudziestolecie obecności w naszym kraju. Podczas uroczystości przed rejsem, na podróżnych czekał okolicznościowy tort, upamiętniający dwadzieścia lat obecności linii na katowickim lotnisku. Pasażerowie mieli również okazję podpisać planszę przygotowaną na to wyjątkowe wydarzenie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Ponadto każdy podróżujący porannym lotem Katowice – Londyn-Luton otrzymał od linii Wizz Air specjalny prezent: bon o wartości 20 EUR, który można wykorzystać w trakcie rezerwacji kolejnych podróży z tym przewoźnikiem.


W trakcie dwóch dekad Wizz Air przewiózł w ramach swojej katowickiej siatki połączeń prawie 25,5 mln pasażerów. W tym czasie największą popularnością cieszyły się trasy tej linii z Katowice Airport do: Londynu-Luton, Dortmundu oraz Eindhoven.

Aktualnie Wizz Air bazuje w Katowice Airport 5 samolotów typu Airbus A320/A321 i w sezonie „Lato 2024” oferuje z Pyrzowic 26 tras do 18 państw. Ponadto w oparciu o infrastrukturę dostarczoną przez GTL, na którą składają się m.in. dwa hangary, linia prowadzi na katowickim lotnisku obsługę techniczną swojej floty, realizując tutaj przeglądy liniowe, hangarowe oraz szybkie wymiany silników turbowentylatorowych.
- Świętując 20-lecie istnienia na lotnisku w Katowicach, upamiętniając rocznicę naszego inauguracyjnego lotu 19 maja 2004 r., z dumą wspominamy naszą podróż. W Katowicach rozpoczęła się nasza misja demokratyzacji podróży lotniczych w Polsce. Jako rodzime linie lotnicze w Polsce dziękujemy naszym pasażerom za ich niezachwiane wsparcie, a kierownictwu lotniska za długoletnią współpracę. Patrząc w przyszłość, Wizz Air w dalszym ciągu pozostaje zaangażowany w rozwój i innowacje, wzmacniając swoją obecność w Polsce i na innych kluczowych rynkach oraz zapewniając podróżnym jeszcze więcej przystępnych opcji
- mówi József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air.


- Nasza 20. rocznica to świetna okazja, aby spojrzeć wstecz na fantastyczny rozwój, jaki osiągnęliśmy na wysoce konkurencyjnym rynku. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że jesteśmy najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie i chcemy podziękować każdemu pasażerowi, który podróżował z nami przez te lata
- mówi Sasha Vislaus, managerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy