Kraków: W marcu wzrost o 15 proc. Już ponad 2 mln pasażerów

2 kwietnia 2024 13:00
Krakowskie lotnisko opublikowało statystyki za miesiąc marzec. Port pobił kolejny rekord liczby obsłużonych pasażerów.
Reklama
Statystyki Kraków (KRK)
 
W marcu br. w Balicach obsłużono 790 tys. pasażerów. Wynik ten stanowi wzrost o 15 proc. względem analogicznego miesiąca w ubiegłym roku. Porównując ten wynik do przedpandemicznego marca 2019 r., wzrost wynosi aż 31 proc.
Łącznie od początku roku 2024 obsłużyliśmy już w Kraków Airport 2 167 330 pasażerów, co oznacza, że sezon zima 2023/24 możemy zaliczyć do bardzo udanych. Przed nami wiosenno-letnia siatka połączeń zainaugurowana w Święta Wielkanocne. Kwiecień i maj w branży lotniczej nazywane są przedsionkiem wakacji, a pasażerowie wybierają się często na city-break do wyjątkowych miast na całym świecie. To znakomita forma odpoczynku dla tych osób, które nie przepadają za dużą ilością turystów w lipcu i sierpniu i cenią sobie odpoczynek bez upałów oraz wysokich cen
- powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.


Wraz z początkiem sezonu letniego do Krakowa m.in. powróciła linia Brussels Airlines oferująca loty do Brukseli. Ryanair zainaugurował natomiast połączenie do portugalskiego Faro. W najbliższych tygodniach w Balicach pojawi się również Air Baltic oferujący loty do Wilna oraz Air Arabia z połączeniem do Szardży. Siatka krakowskiego lotniska ma składać się ze 150 regularnych połączeń, a w całym 2024 roku lotnisko planuje obsłużyć co najmniej 10 mln pasażerów.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy