Emiracki superjumbo uszkodzony w Moskwie

28 marca 2024 11:00
1 komentarz
Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie (27.03 br.) na moskiewskim lotnisku Domodiedowo. Uszkodzeniu uległ airbus A380 należący do linii Emirates.
Reklama
Superjumbo przygotowywał się do obsługi lotu powrotnego EK134 z Moskwy do Dubaju. Pod stojącą na płycie postojowej maszynę wjechała ciężarówka służby obsługi naziemnej. Pojazd zaklinował się pod samolotem uszkadzając w znaczącym stopniu jego poszycie. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a specjalna komisja ustali jego przyczynę.

Lot Emirates EK134 został odwołany z powodu kontaktu pojazdu służb naziemnych z samolotem przed wejściem pasażerów na pokład. Wszystkim pasażerom, których to dotyczy, przepisano rezerwację na późniejszy lot Emirates. Linie Emirates ubolewają nad wszelkimi niedogodnościami, bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest dla nas najważniejsze
- brzmiał oficjalny komunikat Emirates.


Zjednoczone Emiraty Arabskie pozostają jednym z niewielu kierunków gdzie Rosjanie mogą udawać się bez ograniczeń. Dubaj jest jednym z najchętniej wybieranych miast w celach wypoczynkowych i biznesowych. Tylko pomiędzy Moskwą a Dubajem Emirates realizuje każdego dnia trzy loty, z czego dwa z nich obsługiwane są airbusami A380. Dwa razy dziennie na inne moskiewskie lotnisko Vnukowo lata także niskokosztowy przewoźnik FlyDubai.

Ostatnie komentarze

sauvi 2024-03-28 12:32   
sauvi - Profil sauvi
Reperacja mocno utrudniona, ze względu na embargo na części do samolotów.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy