Kraków chce lotów do Omanu

12 lutego 2024 09:15
1 komentarz
Wczoraj (11.02) krakowskie lotnisko gościło delegację Oman Airports, rozmawiano o współpracy i dalszym rozwojem połączeń na rynku arabskim.
Reklama
W piątek (9.02) Polskie Porty Lotnicze i Oman Airports Management Company podpisały list intencyjny, mający na celu nawiązanie współpracy i określenie potencjału ruchu lotniczego między Polską a Omanem. Początkowo wydawało się, że porozumienie ma umożliwić otwarcie połączeń pomiędzy Muskatem i Lotniskiem Chopina, jednak wczoraj (11.02) o osobnym spotkaniu z omańską delegacją poinformowało lotnisko w Balicach.

O popularności połączeń z Krakowa do krajów arabskich wiadomo nie od dziś, rekordowym zainteresowaniem cieszą się loty realizowane przez flydubai, a uruchomieniu nowych połączeń do stolicy Małopolski z Szardży poinformowały niedawno linie Air Arabia. O nowe połączenia z krajami półwyspu zabiegają również władze krakowskiego portu, w listopadzie ubiegłego roku przedstawiciele Kraków Airport odwiedzili Arabię Saudyjską i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Rozmowy z władzami spółki zarządzającej lotniskami w Omanie wpisują się w ten kierunek działań i rozwoju drugiego największego polskiego portu lotniczego.


W spotkaniu z przedstawicielami krakowskiego lotniska wzięli udział m.in. Szejk Aimen Ahmed Al Hosni – prezes zarządu Oman Airports, Szejk Samer Al Nabhani - Dyrektor generalny ds. operacji handlowych Oman Airports, Robert Rostek, Ambasador RP w Arabii Saudyjskiej oraz Witold Janiszewski, Polskie Porty Lotnicze.

Ostatnie komentarze

mflyer 2024-02-12 17:31   
mflyer - Profil mflyer
A czy może delegacja z Kataru nie będzie za nie długo gościła w Krakowie? :)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy