CPK: Prezes odwołany

19 stycznia 2024 18:18
2 komentarze
Rada Nadzorcza spółki Centralny Port Komunikacyjny odwołała Mikołaja Wilda ze stanowiska prezesa zarządu.
Reklama
Powołana w środę (17.01) nowa Rada Nadzorcza spółki Centralny Port Komunikacyjny (CPK) na swoim dzisiejszym (19.01) posiedzeniu odwołała z funkcji prezesa zarządu Mikołaja Wilda. Stanowisko stracił również Radosław Kantak, odpowiedzialny za komponent kolejowy projektu. W zarządzie pozostał Andrzej Alot, wiceprezes ds. finansowych. Nowym szefem CPK został przewodniczący Rady Nadzorczej, Filip Czernicki, który będzie pełnił obowiązki prezesa. Jednocześnie Rada podjęła decyzję o ogłoszeniu konkursu na Członka Zarządu. Wcześniej w rozmowie z PAP szybkie zmiany w zarządzie spółki zapowiedział Maciej Lasek, pełnomocnik rządu ds. CPK.

Spółkę CPK powołano w 2018 r. Były już prezes Wild stał na czele firmy od 2019 r. i był jej trzecim szefem po Jacku Bartosiaku i Piotrze Malepszaku, obecnym wiceministrze infrastruktury. Wcześniej Wild był poprzednikiem Marcina Horały na stanowisku pełnomocnika rządu ds. CPK w rządzie Mateusza Morawieckiego. W skład nowej Rady Nadzorczej oprócz Czernickiego zostali powołani: Andrzej Ilków (wiceprzewodniczący), Adam Sanocki i Magdalena Jaworska-Maćkowiak, nowa Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Zmiany w CPK zwiastują kolejne roszady w spółkach zależnych należących do CPK w tym największej z nich tj. Polskich Portach Lotniczych.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

solokhumbu 2024-01-22 10:29   
solokhumbu - Profil solokhumbu
Dokładnie tak! Zostawmy tam rezerwę terenową na ew. przyszłość. Natomiast na dziś: rozbudowa / reorganizacja WAW i WMI, co podniesie przepustowość do (odpowiednio) 25 i 6 mln pax.
I to na wiele lat wystarczy!
jsg 2024-01-19 19:56   
jsg - Profil jsg
CPK do lamusa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy