Jet2.com zamówił 12 kolejnych airbusów A320neo

24 listopada 2023 08:35
Jet2.com rozszerzył zamówienie na airbusy A320neo o 12 dodatkowych maszyn i obecnie oczekuje na dostawę łącznie 110 samolotów z tej rodziny.
Reklama
W ramach strategii zrównoważonego rozwoju Jet2 realizuje obecnie zamówienia na łącznie 110 samolotów z rodziny Airbus A320neo, z możliwością rozszerzenia do 146 odrzutowców. W przyszłym roku przewoźnik spodziewa się odebrać 6 nowych maszyn.

- Te samoloty charakteryzują się zmniejszonym zużyciem paliwa i wynikającą z tego emisją dwutlenku węgla, a także znacznie niższym poziomem hałasu w porównaniu z modelami samolotów wąskokadłubowych poprzedniej generacji, co umożliwi bardziej zrównoważony rozwój firm Jet2.com i Jet2holidays. Cieszymy się, że w pierwszej połowie roku finansowego osiągnęliśmy kolejne dobre wyniki, pomimo szeroko nagłośnionych wewnętrznych problemów firmy. To wyraźnie pokazuje, że nasz projekt polegający na oferowaniu zorganizowanych wyjazdów wakacyjnych stał są popularnym i właściwym produktem dla klientów zwracających uwagę na cenę – powiedział Steve Heapy, dyrektor generalny Jet2.


Grupa Jet2 po długotrwałym okresie korzystnych wyników finansowych spodziewa się strat w drugiej połowie roku budżetowego, w miarę oddalania się od szczytowego letniego sezonu przychodów, zakupu kolejnych samolotów i zwiększenia wydatków marketingowych promujących przyszłoroczne wakacje.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy