Jet2.com zawiesi w szczycie sezonu letniego większość tras z Krakowa

12 stycznia 2024 09:05
2 komentarze
Z systemu rezerwacyjnego brytyjskiego niskobudżetowego przewoźnika wynika, że zawiesi on na czas szczytowego okresu sezonu letniego połączenia z Krakowa. Ostanie się jedynie trasa do Manchesteru.
Reklama

Na tę chwilę Jet2.com realizuje połączenia z Krakowa do Manchesteru, Birmingham, Newcastle, Leeds/Bradford, East Midlands oraz Glasgow. Wszystkie trasy z wyjątkiem Manchesteru zostaną zawieszone w szczycie sezonu letniego. Na trasie do drugiej pod względem ludności aglomeracji w Wielkiej Brytanii Jet2.com zmniejszy częstotliwość lotów. Brytyjski przewoźnik obsługuje loty ze stolicy Małopolski do Wielkiej Brytanii z następującą częstotliwością:

  • Kraków – Manchester (1--45-7)
  • Kraków – Birmingham (1---5--)
  • Kraków – Newcastle (1---5--)
  • Kraków – Leeds/Bradford (1---5--)
  • Kraków – East Midlands (---4--7)
  • Kraków – Glasgow (1---5--)

Rejsy do Birmingham będą zawieszone w okresie od 16 lipca do 6 września br, do Newcastle od 18 czerwca do 2 września, do Leeds/Bradford od 16 lipca do 6 września, do East Midlands od 20 maja do 7 listopada oraz do Glasgow od 21 maja do 2 września.

Połączenie Kraków - Manchester będzie realizowane dwa razy w tygodniu zamiast czterech w okresie od 21 lipca do 1 września. Rejsy będą wykonywane w każdy czwartek oraz niedzielę według poniższego rozkładu:

  • Kraków - Manchester
  • Kraków 20:35 – 22:20 Manchester (---4--7)
  • Manchester 16:10 – 19:50 Kraków (---4--7)
Na tę chwilę Kraków jest jedynym miastem w Polsce, do którego lata Jet2.com.


Nie jest to pierwszy raz, kiedy brytyjski przewoźnik zawiesza tymczasowo loty do Krakowa. Podobna sytuacja miała miejsce w marcu 2022 roku, kiedy Jet2.com w związku z inwazją Rosji na sąsiednią Ukrainę i obawę o bezpieczeństwo w tej części Europy zawiesił swoje połączenia z Krakowa. Ponadto brytyjski przewoźnik zawiesił rejsy do Krakowa podczas pandemii wirusa COVID-19.

Jet2.com na wszystkich trasach z Krakowa musi mierzyć się z co najmniej jednym konkurentem. Wizz Air obsługuje loty do Birmingham oraz Leeds/Bradford, natomiast Ryanair lata do Birmingha, East Midlands, Glasgow, Leeds/Bradford, Manchesteru oraz Newcastle. Ponadto rejsy do Manchesteru realizuje również easyJet.

Jet2.com jest niskobudżetową linią lotniczą, która oprócz regularnych połączeń obsługuje również loty czarterowe. Na tę chwilę przewoźnik posiada bazy w Belfaście, Birmingham, Bristolu, East Midlands, Edynburgu, Glasgow, Leeds/Bradford, Londynie-Stansted, Manchesterze i Newcastle upon Tyne. Brytyjski przewoźnik w sezonie letnim realizuje wiele połączeń z Wielkiej Brytanii m.in do Hiszpanii, Włoch, Chorwacji, Grecji oraz Turcji. Zawieszenie lotów do Krakowa w szczycie sezonu letniego wynika najprawdopodobniej właśnie z tego powodu.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2024-01-15 22:54   
JackStrong - Profil JackStrong
Niech zawieszą i już więcej nie wracają, bo tylko zamieszanie produkują i zabierają sloty poważnym przewoźnikom!
rar123 2024-01-12 09:16   
rar123 - Profil rar123
Jet2 od dawna tak robi. W zeszłym roku też zawiesił większość lotów do Krakowa na kilka miesięcy.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy