Zielona Góra: W październiku 4 tys. pasażerów. Od czerwca loty do Albanii

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
21 listopada 2023 09:00
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost w październiku br. odprawił 4 tys. pasażerów.
Reklama
Statystyki Zielona Góra (IEG)
 
Tegoroczny październik był najlepszym w historii lotniska w Babimoście. W ubiegłym miesiącu z portu lotniczego w Zielonej Górze skorzystało o 60 proc. więcej pasażerów niż w ubiegłym roku, kiedy Babimost odprawił 2,5 tys. pasażerów. Do tej pory najlepszy październikowy wynik Zielona Góra zanotowała w 2019 roku - wówczas z usług lotniska skorzystało 3,3 tys. podróżujących.

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost odnotował w tym roku miesięczne rekordy między innymi w sierpniu z liczbą ponad 8 tys. pasażerów i we wrześniu, kiedy odprawił 6,6 tys. pasażerów. Od początku roku z zielonogórskiego lotniska skorzystało ponad 48 tys. pasażerów. To o blisko 15 tys. więcej niż w całym 2019 r. oraz 6 tys. więcej aniżeli w rekordowym 2022 roku.

Przyszły rok może być jeszcze lepszy od bieżącego, ponieważ w Zielonej Górze systematycznie rośnie liczba czarterów. W tym roku w ofercie portu lotniczego w Babimoście znalazła się turecka Antalya, w sezonie zimowym 2023/2024 rozpoczną się loty do Taby i Marsa Alam w Egipcie, natomiast w kwietniu 2024 roku wystartuje połączenie do Tunezji. To jednak nie koniec nowości na przyszłoroczny sezon letni, ponieważ na czerwiec planowana jest inauguracja lotów czarterowych do Albanii, którą władze województwa lubuskiego uważają za perspektywiczny kierunek.

- To jest bardzo prorozwojowy kierunek, który z każdym rokiem odnotowuje wzrosty. W zeszłym roku ponad 100 tys. Polaków spędziło tam wakacje – powiedział cytowany przez portal wzielonej.pl Sławomir Kotylak, dyrektor departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.Jedynym przewoźnikiem wykonującym regularne połączenia z Zielonej Góry są Polskie Linie Lotnicze LOT, które realizują całoroczne połączenie do Warszawy oraz sezonowe loty do Krakowa, Gdańska, a także do chorwackiego miasta Zadar.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy