Nowe lotnisko w Dalian będzie otwarte w 2026 roku

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
18 września 2023 09:10
Chińskie miasto Dalian będzie miało nowe lotnisko w 2026 roku. Będzie to największe na świecie lotnisko położone na sztucznej wyspie.
Reklama
Port lotniczy Dalian Jinzhouwan ma zostać oddany do użytku w 2026 roku. Nowe lotnisko zastąpi dotychczasowe Zhoushuizi, które jest położone pośrodku tkanki miejskiej i ma ograniczone możliwości rozbudowy i rozwoju. Nowy port lotniczy będzie położony na sztucznej wyspie i ma obsługiwać blisko 70 mln pasażerów w ciągu roku. Lotnisko Jinzhouwan będzie tym samym największym i najbardziej ruchliwym na świecie spośród tych położonych na sztucznych wyspach. Port lotniczy Zhoushuizi, które obecnie obsługuje miasto Dalian ma w swojej ofercie w zdecydowanej większości połączenia krajowe i pojedyncze kierunki zagraniczne w krajach, takich jak Japonia, Korea Południowa, Wietnam, czy Kambodża. Nowe lotnisko sprawi, że miasto Dalian zyska nowe zagraniczne połączenia nie tylko w Azji, ale także Europie i Ameryce Północnej.


Miasto Dalian jest jednym z najlepiej ocenianych miast pod względem do życia w Chińskiej Republice Ludowej. W 2006 roku Dalian zostało uznane za najbardziej przyjazne do życia miasto w Chinach. Ponadto w 2016 roku, Dalian zostało sklasyfikowane na 48. miejscu na świecie w rankingu "Global Financial Centres Index", w 2012 roku na 82. miejscu na świecie w rankingu "Global City Competitiveness Index". Oferta lotniska obecnie obsługującego drugie co do wielkości po Shenyang miasto w prowincji Liaoning zdecydowanie nie ma możliwości wykorzystania w pełni potencjału strony popytowej, która drzemie w tym mieście. Stąd właśnie decyzje władz o zamknięciu Zhoushuizi i wybudowaniu nowego lotniska Jinzhouwan na sztucznej wyspie, które nie będzie ograniczone przestrzennie przez tkankę miejską.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklamadorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy