Rozwój Brussels Airlines. Linia poleci do Kenii

14 września 2023 08:40
Brussels Airlines rozszerza afrykańską siatkę połączeń o trasę z Brukseli do stolicy Kenii, Nairobi. Przewoźnik dodał do swojej floty dziesiątego airbusa A330.
Reklama
Belgijski przewoźnik wchodzący w skład Lufthansa Group traktuje afrykański rynek priorytetowo. Trasa do Nairobi, uruchamiana w sezonie letnim 2024, będzie osiemnastym połączeniem przewoźnika obsługiwanym do Afryki subsaharyjskiej. Samolot będzie latał na tej trasie sześć razy w tygodniu, w tym w środy i niedziele będzie wykonywał międzylądowanie w stolicy Rwandy, Kigali. Dzięki temu miasto to uzyska codzienne połączenie do i z Brukseli. W sezonie zimowym przewoźnik planuje zredukować liczbę rotacji do czterech tygodniowo.


Jednocześnie Brussels dodał do swojej floty dziesiątego airbusa A330 i planuje zatrudnienie około 60 pilotów, członków załogi oraz pracownikow obsługi naziemnej. Oprócz wspomnianej nowości, belgijska linia lotnicza planuje dodać w nadchodzącym sezonie zimowym kolejny lot do Dakaru, a także nową rotacje do Bandżulu/Konakry oraz Monrowii/Freetown.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy