PAŻP organizuje szkolenia dla potencjalnych pracowników

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
1 września 2023 09:05
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej organizuje stacjonarne szkolenia dla wszystkich zainteresowanych pracą w służbach ruchu lotniczego.
Reklama
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej (PAŻP) po raz drugi organizuje szkolenia typu Basic Familiarization Course (BFC). Będzie ono miało formę warsztatów, które będą miały na celu przekazanie podstawowej wiedzy lotniczej, a także przedstawienie strony praktycznej w pracy związanej z kontrolą ruchu lotniczego. Szkolenie trwa przez cztery dni w weekendy 30.09-01.10 oraz 14.10-15.10 i będzie się odbywało na terenie głównej siedziby PAŻP w Warszawie. Jak podaje strona Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, "Pierwszy weekend stanowić będzie szkolenie teoretyczne, obejmujące wykłady z zakresu zapewniania służb ruchu lotniczego i zasad ich funkcjonowania. Drugi weekend będzie to szkolenie praktyczne obejmujące ćwiczenia na symulatorach każdej z trzech służb kontroli ruchu lotniczego: symulatorze służby kontroli lotniska – TWR 360 – oraz symulatorach służb kontroli zbliżania APP i obszaru ACC – system Pegasus P_21." Szkolenia będą prowadzone przez doświadczoną kadrę instruktorską, teoretyków i praktyków, którzy mają wieloletnie doświadczenie pracy w instytucjach lotniczych, a także w szkoleniu przyszłych pracowników służb ruchu lotniczego. Prowadzący będą przedstawiać kursantom, jak odczytywać dane radarowe, jakiej terminologii używać do komunikowania się z pilotami i innymi służbami lotniczymi, jak zorganizowana jest przestrzeń powietrzna, jakie są w niej udogodnienia i ograniczenia itp. Ponadto omówione zostaną przepisy prawne i procedury, zgodnie z którymi należy postępować w zależności od zaistniałej sytuacji.


Szkolenie będzie się odbywało według następującego harmonogramu:
  • Część I: Teoria: 9:00-16:00 (sobota-niedziela), 400 min wykładów teoretycznych, przerwy kawowe;
  • Część II: Praktyka: 9.00 – 16:00 (sobota-niedziela), ćwiczenia na symulatorach 3 x 45 min (TWR, APP, ACC), przerwy kawowe;
  • Cena: 4 800 zł brutto za uczestnika;
  • Zgłoszenia należy przesyłać na adres: business@pansa.pl

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy