Uganda Airlines chce współpracować z linią Air Serbia

7 sierpnia 2023 10:15
Narodowa linia lotnicza Ugandy jest zainteresowana współpracą z linią Air Serbia. W planach przewoźnika jest również uruchomienie bezpośredniego połączenia lotniczego z Kampali do Belgradu.
Reklama
Belgrad w ostatnim czasie stał się atrakcyjnym kierunkiem dla przewoźników z całego świata. Wspominaliśmy o tym w artykule o wenezuelskiej narodowej linii lotniczej "Conviasa zainteresowana lotami do Belgradu", a także o British Airways w artykule "British Airways otworzy cztery nowe połączenia". Kolejnym przewoźnikiem zainteresowanym serbską stolicą jest Uganda Airlines. Byłby to pierwszy europejski kierunek w siatce ugandyjskiej linii, który stałby się dla niej bramą wjazdową do Europy. Dzięki współpracy z linią Air Serbia, pasażerowie z Ugandy zyskaliby tym samym możliwość podróżowania na jednym bilecie do wielu miast starego kontynentu. W tę sprawę zaangażował się sam prezydent Ugandy, Yoweri Museveni, który zwrócił się do linii Uganda Airlines, by ta nawiązała partnerstwo i współpracę z narodowym serbskim przewoźnikiem, aby oba państwa przyspieszyły wymianę biznesową i turystyczną.

Zainteresowanie Belgradem przewoźnikami, z takich krajów, jak Wenezuela czy Uganda nie jest przypadkowe. Wynika to z faktu, że Serbia, która nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej ma dużo bardziej liberalne przepisy, a także z położenia geograficznego, które umożliwia dogodne przesiadki do miast na całym kontynencie europejskim, w tym między innymi do dwóch miast w Polsce, którymi są Kraków, dokąd lata Air Serbia i Warszawa, z której do Belgradu lata LOT, który ma umowę codeshare z serbskim przewoźnikiem.

Uganda Airlines to narodowy przewoźnik Ugandy, który został założony w styczniu 2018 roku, natomiast działalność rozpoczął pod koniec sierpnia 2019 roku. Flota linii składa się z dwóch airbusów A330-800neo i czterech samolotów typu Bombardier CRJ900ER. Na tę chwilę, linia obsługuje następujące kierunki: Burundi (Bużumbura), Demokratyczna Republika Konga (Kinszasa), Kenia (Mombasa, Nairobi), Somalia (Mogadiszu), RPA (Johannesburg), Sudan Południowy (Dżuba), Tanzania (Dar Es Salaam, Kilimandżaro, Zanzibar) i Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj). Linia planowała uruchomić w 2022 roku połączenie do Kantonu, który jest główną bramą do Chin dla afrykańskich przewoźników, jednak z uwagi na ówczesne pandemiczne restrykcje, plany te zostały odłożone w czasie. Ponadto w planach przewoźnika jest również Bombaj, który, podobnie jak Kanton, jest indyjską bramą dla afrykańskich linii, a także Nigeria i Serbia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy