Conviasa zainteresowana lotami do Belgradu

3 sierpnia 2023 08:45
Wenezuelska Conviasa jest zainteresowana uruchomieniem bezpośredniego połączenia pomiędzy Carasas a Belgradem. Byłaby to trzecia po Madrycie i Moskwie trasa tego przewoźnika do Europy.
Reklama
Wenezuela i Serbia prowadzą rozmowy na temat uruchomienia bezpośrednich lotów pomiędzy stolicami obu krajów. Minister spraw zagranicznych Serbii Ivica Dačić rozmawiał o tym ze swoim wenezuelskim odpowiednikiem podczas wizyty tego drugiego w Belgradzie. Oba kraje podpisały porozumienie o zniesieniu wiz dla swoich obywateli i rozwoju turystyki. Belgrad miałby być również bramą wjazdową dla Wenezuelczyków podróżujących do innych europejskich krajów. W przypadku otwarcia połączenia Caracas - Belgrad, istotnym posunięciem byłoby zawarcie umowy codeshare pomiędzy liniami Conviasa i Air Serbia w celu udostępnienia podróżującym możliwości przesiadek na lotnisku imienia Nikoli Tesli.

- Byłoby niezwykle ważne, aby loty do Ameryki Łacińskiej odbywały się bez przesiadek, a dla Wenezueli byłoby to istotne ze względu na nowe możliwości rozwoju swojego narodowego przewoźnika, jakie dawałoby połączenie do Belgradu, a także, aby Serbia stała się jej punktem styku z Europą Środkową - mówi Ivica Dačić, minister spraw zagranicznych Serbii.


W związku z zawirowaniami politycznymi i gospodarczymi w Wenezueli, linia obsługuje obecnie głównie połączenia krajowej, a jej siatka międzynarodowa nie jest szczególnie imponująca. Są to głównie loty do pobliskich krajów, takich jak Boliwia, Brazylia, Kuba, Meksyk, Peru, czy Saint Vincent i Grenadyny. Poza tym linia lata również do stolicy Hiszpanii czyli Madrytu, a także obsługuje kilka bardzo oryginalnych i nietypowych połączeń, którymi są między innymi Moskwa-Wnukowo, Damaszek, czy Teheran. Stan ten może jednak ulec zmianie, ponieważ Federalna Administracja Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA) zniosła w ostatnim czasie nałożone na przewoźnika ograniczenia, dzięki czemu Conviasa będzie mogła ożywić swoją międzynarodową działalność.

Flota przewoźnika składa się z piętnastu samolotów typu Embraer 190, sześciu typu Cessna 208B Grand Caravan, jednego ATR 42, a także z trzech airbusów A340-600 i jednego A340-300. Do niedawna linia była ostatnim użytkownikiem na świecie modelu A340-200.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy