Conviasa planuje rozbudowę siatki połączeń dalekiego zasięgu

Mikołaj Karwacki - Profil Mikołaj Karwacki
25 stycznia 2021 12:15
Flotę narodowego przewoźnika Wenezueli zasilił airbus A340-300. W planach jest pozyskanie kolejnych samolotów. Szerokokadłubowa flota ma umożliwić rozwój siatki połączeń do Europy i Azji.
Reklama

31 grudnia ub. roku airbus A340-300 przyleciał do Caracas z Teheranu, gdzie maszyna została przemalowana i dostosowana do potrzeb przewoźnika. Wcześniej samolot latał w barwach innego wenezuelskiej linii lotniczej – Avior.

Państwowy przewoźnik Wenezueli dotychczas użytkował jednego airbusa A340 w wersji 200 i pozostaje jedyną linią lotniczą na świecie eksploatującą ten wariant.


Conviasa ma ambitny plan uruchomienia połączeń do Europy i Azji. Jak zapewnia Ramon Velasquez Araguaya, prezes linii lotniczej i wiceminister transportu Wenezueli, w pierwszej kolejności zostaną uruchomione loty do Moskwy i Teheranu. Potem w zależności od sytuacji epidemicznej mogą zostać uruchomione połączenia do Portugalii, Włoch lub Chin. W planach ekspansji mają pomóc trzy airbusy A340-500, które przewoźnik ma zamiar pozyskać w niedalekiej przyszłości.

Na początku ubiegłego roku linia Conviasa planowała otworzyć połączenie z Caracas do Damaszku, jednak ze względu na pandemię Covid-19 trasa nie została uruchomiona.

Conviasa powstała w 2004 roku. W swojej historii linie kilkakrotnie musiały zawieszać swoją działalność operacyjną ze względu na trudną sytuację finansową. Aktualnie przewoźnik obsługuje połączenia do krajów Ameryki Łacińskiej, wykorzystując wymienione wcześniej dwa airbusy A340, a także piętnaście embraerów 190.

Reklama
Pasazer.com na Facebooku
...wczytuję...

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama