Qatar Airways chce wrócić do Cardiff

Tomasz Kasprzyk - Profil Tomasz Kasprzyk
27 lipca 2023 09:15
Katarski narodowy przewoźnik jest zainteresowany powrotem do stolicy Walii. Złożył już nawet wniosek o przyznanie slotów.
Reklama
Linia Qatar Airways po raz pierwszy uruchomiła połączenie z Dohy do Cardiff w maju 2018 roku, które było wykonywane do marca 2020 roku, kiedy to z wiadomych względów wiele połączeń lotniczych u wielu przewoźników uległa zawieszeniu, bądź całkowitej likwidacji. Podobnie postąpił Qatar Airways z wieloma swoimi trasami. Przed pandemią, loty do Cardiff były realizowane codziennie samolotami typu Airbus A350-900 i Boeing 787. Obecnie trwają rozmowy przedstawicieli katarskiego przewoźnika z władzami lotniska w sprawie przywrócenia bezpośrednich lotów pomiędzy stolicami Kataru i Walii. Linia złożyła już wniosek w Airport Coordination Limited o przyznanie slotów na lotnisku w Cardiff. Miałaby ona otrzymać cztery tygodniowe sloty począwszy od 18 grudnia 2023 roku. W przypadku zatwierdzenia wniosku, Qatar Airways miałby wykonywać połączenia w poniedziałki, środy, piątki oraz niedziele. Jak podkreślają przedstawiciele cardiffskiego lotniska, a także walijscy politycy zasiadający w brytyjskim parlamencie, powrót Qatar Airways byłby bardzo mile widziany i dałby bardzo pozytywny impuls dla lotniska i miasta Cardiff. Dla przewoźnika byłaby to szósta trasa do Wielkiej Brytanii po Londynie-Heathrow, Londynie-Gatwick, Manchesterze, Birmingham i Edynburgu.

- Pandemia wyraźnie wpłynęła na branżę lotniczą, ale mam nadzieję, że powrót Qatar Airways do Cardiff zapewni duże wsparcie dla lotniska, które ucierpiało w ostatnim czasie - powiedział Alun Cairns, walijski poseł z Partii Konserwatywnej Wielkiej Brytanii.


Ponieważ oferta lotów z lotniska Cardiff jest uboga, bezpośrednie połączenie z Dohą jest dla mieszkańców walijskiej stolicy niewątpliwie dużym oknem na świat i daje możliwości podróżowania do wielu miejsc na Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji, czy Australii. W Cardiff brakuje przewoźników, takich jak Lufthansa, Air France, czy British Airways. Jedynym połączeniem z dużym międzynarodowym hubem jest trasa do Amsterdamu, która jest realizowana przez linię KLM. Prócz tego, obecny jest również irlandzki Aer Lingus, który lata do Belfast, Loganair oferujący połączenie do Edynburga, Eastern Airways do Paryża-Orly, Vueling latający do Alicante i Malagi, a także Ryanair, którego oferta z Cardiff jest bardzo ograniczona, ponieważ można nim polecieć jedynie do Belfastu, Dublina, a także sezonowo do Faro i Malagi. Reszta połączeń to wakacyjne czartery.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy