Norwegian kupi Widerøe

7 lipca 2023 09:00
Norwegian doszedł do porozumienia z WF Holding AS w sprawie przejęcia należącego do spółki Widerøe, czyli norweskiego przewoźnika regionalnego. Marka Widerøe ma zostać zachowana.
Reklama
Norwegian nie ma wątpliwości, że przejęcie Widerøe poprawi dostępność norweskich połączeń regionalnych oraz zapewni pasażerom lepszą łączność z resztą kontynentu europejskiego. Widerøe, poza symboliczną liczbą połączeń do kluczowych portów europejskich, posiada rozbudowaną ofertę rejsów do przeszło czterdziestu norweskich miast i miasteczek.

- To historyczne wydarzenie dla norweskiego lotnictwa. Norwegian i Widerøe nierozłącznie kojarzą się z krajobrazem naszego kraju, a połączenie spółek pozwoli na ujednolicenie, usprawnienie i zoptymalizowanie potencjału obu przewoźników. Pasażerowie będą mogli liczyć na bezproblemową i komfortową podróż w ramach całej siatki połączeń - przekazał Geir Karlsen, szef Norwegian.


Widerøe jest najstarszym przewoźnikiem w kraju, dysponującym flotą blisko pięćdziesięciu samolotów i dwudziestoprocentowym udziałem w rynku przewozów regionalnych pod kątem obsługiwanych pasażerów. Siedziba Widerøe jest w Bodø i tam ma pozostać pomimo połączenia z Norwegian. Jedyną zmianą towarzyszącą przejęciu ma być zmiana struktur właścicielskich.

- Widerøe to blisko dziewięćdziesięcioletnia historia oraz marka, która jest gwarancją sprawnie działającej siatki połączeń regionalnych. Choć na rynku lokalnym przewoźnik miał dużo do powiedzenia, w szerszej perspektywie tracił na wartości. Nasza działalność była obarczona niewspółmiernie wysokimi kosztami operacyjnymi, więc wsparcie silnego partnera było konieczne dla dalszego funkcjonowania. Cieszę się więc, że uda nam się złączyć z Norwegian. Nie mam wątpliwości, że współpraca pozytywnie wpłynie na obu przewoźników. Decyzja o sprzedaniu marki była niezbędna i dobra, podjęta z myślą o pracownikach i klientach - dodał Stein Nilsen, szef Widerøe.

- Wbrew pozorom, umowa pozwoli na zabezpieczenie interesów pasażerów poprzez zwiększenie wydajności działalności operacyjnej, umocnienie oferowania regionalnego i zagwarantowanie lokalnego zatrudnienia. Przed nami zupełnie nowe możliwości - dodał Karlsen.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy