Incydent w Warszawie. Samolot LOT-u musiał odejść na drugi krąg

25 maja 2023 09:00
Wczoraj (24.05) w godzinach popołudniowych doszło do incydentu z udziałem samolotu Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyna lecąca z Wrocławia musiała przerwać procedurę lądowania z uwagi na obecność na drodze startowej innego statku powietrznego.
Reklama
- Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT z Wrocławia podchodził do lądowania od al. Krakowskiej, lecz musiał odejść na drugi krąg na wysokości ok. 230 metrów. Powodem odejścia od lądowania była prawdopodobna obecność na pasie lotniska samolotu Qatar Airways - zdał relację Artur Węgrzynowicz, reporter portalu "tvnwarszawa.pl".

Maszyna Embraer E175 o znakach rejestracyjnych SP-LIM miała wylądować na Lotnisku Chopina o 15:50. Analiza danych dostępnych w "FlightRadar24" wykazała, że samolot wytracił wysokość do poziomu 750 stóp, po czym znów zaczął się wznosić do pułapu 3950 stóp w ramach odejścia na drugi krąg. Embraer bezpiecznie wylądował w Warszawie o 16:03. Lotnisko Chopina potwierdziło incydent, ale zastrzegło, że wszystko przebiegło pod kontrolą kontrolera ruchu lotniczego i to na jego polecenie samolot Embraer E175 przerwał procedurę lądowania.


- Potwierdzam, że samolot PLL LOT przerwał podejście. Manewr wykonano ze względów bezpieczeństwa. Odbył się pod pełną kontrolą kontrolera ruchu lotniczego. Nie było żadnego zagrożenia, nie była to żadna nietypowa sytuacja - zapewniła Anna Dermont, rzeczniczka warszawskiego portu.

W momencie lądowania LOT-owskiego samolotu z Wrocławia drogę startową przecinała maszyna Airbus A330-300 o znakach rejestracyjnych A7-AEJ. Samolot Qatar Airways wylądował w Warszawie o 13:00 i udał się w drogę powrotną o 17:57, z niespełna piętnastominutowym opóźnieniem. W chwili zdarzenia maszyna katarskiego przewoźnik była na holu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy