Jet2.com uruchomi bazę w Liverpoolu

24 maja 2023 09:30
W przyszłorocznym sezonie letnim Jet2.com uruchomi bazę operacyjną w Liverpoolu. Przewoźnik z Wielkiej Brytanii umieści w mieście słynnego zespołu "The Beatles" kilka samolotów wąskokadłubowych Boeing 737-800.
Reklama
W ramach ekspansji Jet2.com uruchomi z Liverpoolu dwadzieścia połączeń wakacyjnych, z czego na większości przewoźnik będzie konkurować z liniami easyJet i/lub Ryanair. Pierwsza z tras ma ruszyć już 28 marca 2024 roku. Podróżni z miasta "The Beatles" będą mieli do wyboru Lanzarote, Teneryfę, Palmę, Alicante, Faro, Fuerteventurę, Gran Canarię, Maderę, Ibizę, Menorkę, Antalyę, Dalaman, Pafos, Bodrum, Zakynthos, Burgas, Rodos, Korfu, Heraklion oraz Kos.

Jet2.com będzie łączył Liverpool z Hiszpanią, Portugalią, Bułgarią, Grecją, Cyprem i Turcją. Oznacza to, że oferta brytyjskiego przewoźnika będzie skupiona tylko wokół sprawdzonych tras sezonowych, cieszących się ponadprzeciętną popularnością wśród lokalnych turystów. Warto zauważyć, że każda z "nowości" jest już realizowana z pobliskiego Manchesteru. Oba miasta dzieli niespełna 50 kilometrów.


- Oczywiście, przyczyną ekspansji w Liverpoolu jest popyt wśród brytyjskich turystów z regionu metropolitalnego Merseyside i okolic. O naszą obecność w tym mieście zabiegano zresztą od wielu lat. Teraz nadszedł czas na zmaterializowanie rozmów, w sam raz po ustaniu globalnych obostrzeń. Na razie jest oferta na lato, ale już teraz mogę zagwarantować, że w zimę też będzie z czego wybierać - powiedział Steve Heapy, szef Jet2.com.

- Brakowało nam Jet2.com. Cieszę się, że Liverpool będzie jedenastą bazą tego przewoźnika w naszym kraju z mocną ofertą lotów do sprawdzonych miejsc europejskich. Konkurencja w Liverpoolu rośnie, a to dobra wiadomość dla nas i dla naszych pasażerów - wtórował mu John Irving, szef Liverpool Airport.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy