Lufthansa: 22 mln podróżnych w pierwszych trzech miesiącach

8 maja 2023 09:20
2 komentarze
Lufthansa Group przekazała, że w pierwszych trzech miesiącach trwającego roku obsłużyła 22 mln pasażerów. Przewoźnik wyraził zadowolenie z poprawiającej się kondycji finansowej spółki, spodziewając się największego odbicia w sezonie letnim.
Reklama
Lufthansa Group podsumowała okres pierwszego kwartału. Spółka odnotowała wzrost zainteresowania lotami, szczególnie w sektorze wyjazdów prywatnych. Przed pandemią strategia niemieckiego przewoźnika opierała się na klientach biznesowych, lecz globalna epidemia zmusiła Lufthansę do położenia nacisku na pasażerów podróżujących w celach turystycznych.

- Lufthansa Group wróciła do żywych. Po korzystnych wynikach w pierwszych trzech miesiącach trzeba oczekiwać znacznych wzrostów w szczycie sezonu wakacyjnego. Na trasach krótkiego i średniego zasięgu popyt przekracza już oczekiwania i wyprzedza liczbę rezerwacji sprzed pandemii koronawirusa. Nasza spółka jest w dobrej pozycji do umocnienia roli przewoźników zrzeszonych w Lufthansa Group na rynku globalnym - przekazał Carsten Spohr, szef Deutsche Lufthansa AG.


Choć Lufthansa Group zwiększyła przychód, bilans niemieckiej spółki wciąż jest na minusie. Przewoźnik zauważył, że przyczyniła się do tego sezonowość połączeń, zwiększenie kosztów operacyjnych oraz strajki na niemieckich lotniskach. Strata operacyjna była jednak mniejsza niż w latach ubiegłych.

- Popyt wciąż rośnie, co daje nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Można z optymizmem patrzeć w przyszłość. Jednocześnie, Lufthansa musi inwestować w rozwój swojego produktu, celem sprostania oczekiwań wszystkich pasażerów. Wierzę więc, że przed nami dobre miesiące na drodze ku pełnej odbudowie - dodał Remco Steenbergen, szef finansów w Deutsche Lufthansa AG.

Lufthansa podkreśliła, że z optymizmem spogląda na rozwój swoich wakacyjnych kierunków, przede wszystkim do Hiszpanii. To na nich ma opierać się działalność niemieckiego przewoźnika w najbliższych miesiącach.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2023-05-08 11:27   
krzysiekl - Profil krzysiekl
467mln
krzysiekl 2023-05-08 11:26   
krzysiekl - Profil krzysiekl
magia nagłówków: dwa polskie portale o lotnictwie, oba opisują tą samą informację, podając te same dane w artykule.
tylko w jednym nagłówek zawiera "22 mln podróżnych" a w drugim "567mln euro straty" ;)
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy