airBaltic świętuje rok działalności w fińskim Tampere

5 maja 2023 09:00
Przed rokiem airBaltic uruchomił bazę operacyjną w fińskim Tampere, pierwszym mieście poza Litwą, Łotwą i Estonią. Przewoźnik postanowił uczcić rok działalności w Finlandii inauguracją dwóch europejskich połączeń wakacyjnych z Tampere do Mediolanu i Nicei.
Reklama
Poza nowościami, airBaltic będzie realizował z fińskiego miasta sześć połączeń do Rygi, Amsterdamu, Kopenhagi, Monachium, Malagi oraz na Rodos.

- Rok temu udało się wykroczyć poza Litwę, Łotwę oraz Estonię i uruchomił pierwszą bazę operacyjną poza tymi krajami. To było przełomowe wydarzenie. Cieszę się, że airBaltic może świętować rok działalności w Tampere w taki sposób, uruchamiając dwie nowości europejskie. Przed nami dalsza ekspansja w tym mieście - powiedział Martin Gauss, szef airBaltic.


- Połączenia do Mediolanu i Nicei będą znakomitym dodatkiem do siatki połączeń lotniska i wzmocnią pozycję Tampere na mapie europejskiego lotnictwa komercyjnego. Zaczynem jest móc obserwować współpracę z naszym wieloletnim partnerem airBaltic - dodał Petri Vuori, przedstawiciel spółki Finavia, która jest zarządcą portu.

Trasa do Mediolanu i Nicei realizowana jest od początku trwającego miesiąca z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo z wykorzystaniem samolotów wąskokadłubowych Airbus A220-300.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy