Enter Air poleci z Gdańska do Kenii

24 marca 2023 08:45
Biuro TUI wprowadziło do systemów rezerwacyjnych możliwość zakupu wycieczek do Kenii z bezpośrednim wylotem z Gdańska. Trasa ma być realizowana w sezonie zimowym z wykorzystaniem samolotów wąskokadłubowych Enter Air.
Reklama
Takiej propozycji z Gdańska jeszcze nie było - TUI rozpoczęło sprzedaż egzotycznych wycieczek z Trójmiasta do Kenii. Touroperator zamierza latać na czarterowej trasie Gdańsk-Mombasa w najbliszym sezonie zimowym, współpracując z Enter Air. Pierwsi turyści mają odlecieć do Afryki Wschodniej 20 grudnia 2023 roku, w sam raz na przerwę świąteczno-noworoczną. Ostatni wylot przewidziano na 13 marca 2024 roku.

Trasa Gdańsk-Mombasa będzie realizowana samolotami wąskokadłubowymi Enter Air (Boeing 737-800 lub -MAX 8), co będzie wiązało się z koniecznością międzylądowania. Rozkład zakłada nieco ponad godzinną przerwę techniczną w Hurghadzie. Start z Trójmiasta zaplanowano na 8:20 z lądowaniem w Mombasie o 20:45. Powrót z Kenii przewidziano na 21:35 z lądowaniem w Polsce o 6:30.


Turyści mają do wyboru wypoczynek w egzotycznym, afrykańskim klimacie przez 7 lub 14 dni w cenie rozpoczynającej się od 4,5 tys. złotych za osobę. Jak można przeczytać na stronie Portu Lotniczego Gdańsk, Kenia jest idealnym kierunkiem wakacyjnym z uwagi na możliwość połączenia "leniwego" plażowania nad Oceanem Indyjskim z aktywnym podziwianiem afrykańskich krajobrazów.

- Kenijska kultura zachwyca kolorytem, dlatego ciekawym doświadczeniem może być karnawał w Mombasie - wskazano.

Czarter do Kenii będzie kolejną próbą touroperatorów wdrożenia dalekodystansowych kierunków z Gdańska. Dotychczas, udało się utrzymać tylko trasę Enter Air na Zanzibar, choć przed trwającą zimą zapowiadano połączenia Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na Dominikanę, Kubę oraz do Meksyku i Tajlandii.

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy