Lufthansa: A380 bliski powrotu. Poleci do Stanów Zjednoczonych

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
23 marca 2023 09:00
W nadchodzącym sezonie letnim Lufthansa wskrzesi super jumbo po trzech latach uziemienia. Samolot Airbus A380 będzie latał na najpopularniejszych trasach transatlantyckich z Niemiec do Stanów Zjednoczonych.
Reklama
Lufthansa ogłosiła powrót airbusów A380 i potwierdziła ich letni rozkład lotów. Podróżni mogą liczyć na powrót do operacji tylko czterech maszyn, choć przed pandemią Lufthansa korzystała z aż czternastu takich samolotów. Po rozwoju globalnej epidemii część z nich sprzedano, a część uziemiono na lotniczych cmentarzyskach m.in. w hiszpańskim Teruel.

Airbus A380 będzie latał na dwóch trasach transatlantyckich; z Monachium do Bostonu (od 1 czerwca br.) i Nowego Jorku (od 4 lipca br.). Lufthansa zadecydowała o powrocie super jumbo z uwagi na zwiększoną popularność połączeń dalekodystansowych.


- W związku z rosnącym popytem i opóźnieniem w dostawach zamówionych samolotów, Lufthansa przywróci maszynę Airbus A380. Decyzja zapadła w ubiegłym roku - potwierdził niemiecki przewoźnik.

Użycie A380 na trasach z Niemiec do Stanów Zjednoczonych ma być tylko rozwiązaniem tymczasowym, łagodzącym trudności operacyjne przewoźnika. Docelowo, Lufthansa spodziewa się zrezygnować z tych samolotów po zakończeniu sezonu letniego.

Airbus A380 w malowaniu niemieckiej linii może zabrać na pokład do 509 pasażerów w czteroklasowej konfiguracji.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama