Lufthansa wróci do Indii z przedpandemiczną ofertą

15 marca 2023 09:15
Grupa Lufthansa jest przygotowana do powrotu z przedpandemiczna ofertą lotów do Indii. Lufthansa oraz Swiss wrócą w sezonie letnim do Indii z łącznym oferowaniem 56 rejsów tygodniowo, co umocni spółkę w roli lidera przewozów lotniczych ze Starego Kontynentu do Indii.
Reklama
Lufthansa Group przygotowała rekordową, przynajmniej w ostatnich latach, siatkę połączeń do Indii. Połączenia dalekodystansowe znów cieszą się dużą popularnością pasażerów, więc niemiecki przewoźnik, nie czekając na konkurencję, postanowił wrócić z przedpandemiczną ofertą rejsów do tej części świata. Lufthansa oraz Swiss będą oferować podróżnym aż 56 przelotów ze Starego Kontynentu do Indii w tygodniu. Przewoźnik nie wykluczył ponownego wykorzystania samolotów Airbus A380 na indyjskich połączeniach.

- Delhi jest jednym z bardziej obleganych kierunków indyjskich, spełniając warunki potencjalnego wykorzystania samolotów Airbus A380. Myślę, że może to nastąpić w przyszłą zimę. Pasażerowie uwielbiają tę maszynę, więc nie można tego wykluczyć. W przeszłości to się sprawdzało - powiedział Carsten Spohr, szef Lufthansa Group w rozmowie z The Economic Times.


Spohr zwrócił również uwagę na konieczność zacieśnienia partnerstwa strategicznego z Air India, która od dziewięciu lat jest częścią sojuszu Star Alliance. Szef Lufthansa Group nie ma wątpliwości, że silna pozycja indyjskiego przewoźnika pomoże zakwestionować niezachwianą dominację bliskowschodnich linii na kierunkach azjatyckich.

- Indie potrzebują silnego, własnego przewoźnika a nie gigantów z Zatoki Perskiej. Spółki z Półwyspu Arabskiego nie opierają swojego potencjału na rodzimych rynkach, korzystając z dużych rynków - w tym indyjskiego. Zdrowa Air India to zdrowa rywalizacja przewoźników indyjskich i europejskich na trasach ze Starego Kontynentu do Indii - zapewnił Spohr.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy